Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám rászokott a szobatis...

A macskám rászokott a szobatisztaságra. Viszont két hét szoba tisztaság után ismét a szőnyegre, ágyra pisil, kakil. Mit tegyek? Hogy legyen ismét szoba tiszta?

Figyelt kérdés
Van egy fehér perzsa cicám, nehezen szokott rá a szoba tisztaságra. 2db alom helye van, egyikbe pisil, másikba kakil.Aztán egyik napról a másikra elkezdett ismét a szőnyegre és ágyra, takaróra wc-zni.
2011. okt. 24. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Minden helyet ahova pisil/kakil ecetes vízzel tisztítsatok meg, h ne érezze a szagát

Próbáljatok másik almot használni

Tegyétek az alomládákat máshova

hirtelen ezek az ötleteim vannak csak

2011. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Pl az én macskáim nem nagyon szeretik a szilikagéles almot mert kemény a mancsuknak, mindig olyan óvatosan közlekednek rajta...
2011. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nincs sok alom választási lehetőségem, mivel itt ahol lakok hiába más a tasakja az alomnak ugyan olyan köves alom van benne.

Ha a szőnyegre végzi a macskám a dolgát akkor azonnal felsúrolom.Próbáltam már hogy ahova wc-zett a szőnyegre (tv mögé) ugyan oda raktam az alomját, de nem wc-zett bele.

Oda jön a takarómhoz és kaparja, és alig van időm hogy gyorsan bele rakjam az alomba mert már wc-zik is:S

2011. okt. 25. 06:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Azt még nem írtad, h fedett-e az alom, mert azt nem minden macska szereti...


Na meg attól, h mindben szerinted ugyanaz a kavics van ez nem jelent semmit. Mindegyik más egy kicsit. És alomnál nagyon igaz: a drágább jobb, a macskának is, neked is.


Ezen kívül viszont nem nagyon tudok tanácsot adni, esetleg fújd körbe a helyeket ahova pisil citrusos illattal mert azt utálják a macskák.

2011. okt. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó csak nincs pénzem a drágább alomra, ígyis naponta cserélem az almot, mert van még egy macskám is de az teljesen szobatiszta.És csak Wiskast meg Kitekatot hajlandók enni úgyhogy kicsit drágák nekem...

Az alom nem fedett.

2011. okt. 26. 06:55
 6/14 anonim ***** válasza:

A drágább alommal nem feltétlen jössz ki drágábban!!! Ezt vedd figyelembe! Persze nem tudom mennyit költesz egy hónapban de én 3300-ért veszek 20 litereset, ami 2 cicának egy hónapra jó.

Amikor olcsóbbat használtam, az is majdnem ennyire jött ki. De ezzel feltöltöm az almot szedegetem ki belőle a termékekeket, aztán ha már nagyon kevés az alom a ládában kidobom a maradékot, újra feltöltöm. Nekem nagyon bevált ez a rendszer. Amúgy fressnapfos bio fresh almot használok.

2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem rájött, hogy baromira nincs jó helyen az alom. Sötétebb, eldugottabb helyet keress neki és ne a kajája mellé tedd.
2011. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ennél eldugottabb helyre nem tudnám tenni, az egyik alom egy szekrény és nagy hangfal mögött van a másik pedig a tv állvány mögött.De ezt nem értem.. eddig belepisilt,wc-zett az alomba, akkor most miért nem? mi nem tetszik neki? Ezt egyszerűen nem értem...
2011. okt. 28. 07:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy még az lehet, hogy a másik macskára féltékeny és így jelöli be, hogy az őr területe legyen az egész. Ezek után amiket írtál rájöttem, hogy ez lehet a probléma. Valahogy a hatalmát akarja érvényesíteni és ezért tesz mindenhova "jeleket". Valahogy ez így nem lesz jó addig, míg a másik cicával kell élnie. Sajnos ennyi idő kellett neki, hogy megszokja a másikat, de rájött, hogy ő akar lenni az úr a házban.
2011. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Hát lehet hogy van benne valami amit írtál..A kiscicámat még az udvarról hoztam be,de sajnos így hogy nem szoba tiszta vissza ki kellett raknom. :(

De egy 2 hónapos kiscica is területeket jelölget?

Pedig olyan jól elvan a nagy cicával..Mintha az anyukája lenne.Mindig együtt játszanak.

2011. okt. 29. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!