Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt? Lent.

Miért csinálja ezt? Lent.

Figyelt kérdés

Van egy szobacicánk, kb. 6 hónapos. (Nyáron találtuk, akkor volt kb. 2 hónapos.) Én és anya foglalkozunk vele a legtöbbet, de egyikünkkel sem alszik egy ágyban.

Ha a macska alszik valahol és elkezdem simogatni,elég sokára kezd el dorombolni. Ha elkezd dorombolni és felkel,akkor odamegy anyumhoz, hízeleg neki, oda dörgölőzik és dagaszt. Velem még sosem csinálta ezt.

Ugyanúgy hallgat a nevére ha én hívom, sokszor van velem. Nem értem,hozzám miért nem jön hízelegni. Mamám macskái mindig jöttek hozzám, követtek, nagyon szerettek.

Mit tegyek, hogy hozzám is jöjjön?

Cicám játék közben inkább az én kezemmel játszik (gondolom mert jóval vékonyabb, mint másé), és többször csapok oda neki (nem erősen) és szólok rá. De mindig engem támad. Ez is közrejátszik?


2011. okt. 25. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szidod és odacsapsz neki, persze, hogy nem fog annyira szeretni, nem hülye. Változtatnod kellene a viselkedéseden.

Etetni ki eteti?

2011. okt. 25. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

általában a cicák kiválasztanak maguknak egy falkavezért,azt csak ők tudják,hogy miért pont őt....ez esetben az anyukád lett....talán érzi,hogy nyugodt ember,érzi,hogy igazán szereti és gondolom ő eteti ő van vele többet..stb

..az én cicám engem választott,de idővel mindenkit nagyon meg szeretett,de igazán én voltam akiért a drága rajongott,és én,meg őérte!!!!!!!!!

2011. okt. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja....azt még elfelejtettem,hogy mit csináljál....hát furcsa lesz amit mondok,de pont semmit,nem kell folyton simogatni játszani vele stb....a macskák öntörvényű élőlények,akkor megy óda hozzád amikor ő úgy érzi,ha folyton szeretetet akarsz tőle kapni soha nem fog igazán szeretni...ez olyan mint a pároddal,ha folyamatosan mész utána,hogy miért nem szeretsz drágám,az egész kényszeres lesz,és soha nem fog igazán szeretni,mert nem hagyod,hogy ő érezze magától...na,ilyenek a macskák is...hagyd békén etesd itasd és bármi baja van te legyél az első aki dokihoz rohan vele...akkor ő tudni fogja,hogy te szereted....a cicát nem szabad bántani,ezt egy életre megjegyzi...ha nem szórakozol vele nem fog támadni...ha netán igen,akkor meg ivartalanítani kell...de hát még csak 6-hónapos,ez van...később majd más lesz...
2011. okt. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!