Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet úgy elhozni házi...

Honnan lehet úgy elhozni házi cicát, ahol ellenőrizve van (FelV, FIV, FIP)?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van ilyen?
2011. okt. 26. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem nagyon. Két lehetőség: Veszel 70-80ezer forinttól felfelé egy jó tenyésztőtől, aki még garanciát is vállal. Esetleg szerencsésen belefutsz egybe, akit leteszteltek, bár az pozitív lesz, mert leginkább gyanúesetén tesztelik a macskamentők, hogy megbizonyosodjanak róla.


Haramadik lehetőségként, még kikötöd, hogy te fizeted a tesztjeit, és csak akkor hozod el, ha negatívok lesznek. Ha nem az, akkor persze nem kéred vissza, csak nem hozod el. Nem olcsó ám az ilyen, önmagában már az etetésük, oltásuk, ivartalanításuk is elképesztő összegeket emésztenek fel a megmentőiktől, nem még mindet tesztelni is.

2011. okt. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Persze, én értem.

Azért kérdeztem egyébként, mert szeretnék én is cicát, és persze előtte nem árt tudni róluk dolgokat; olvastam a betegségeikről, a fent említettekről is. Például ezt a FIPet állítólag meg sem lehet állapítani biztosra, legalábbis élő állatban nem.

Mindenesetre mind a három halálos, és azért nem lenne jó, ha az ember "belefutna" egy ilyen beteg cicába; megszereti, aztán altathatja el.

Egy cica kivizsgálása ezekre a betegségekre, 10-20 ezer Ft körül mozog az általam megkérdezett állatorvosok szerint.

2011. okt. 26. 15:51
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem van egy FIVes macskám 7 éves, semmi baja, csak néha menni kell vele, mert az ínye és szájpadlása úgy begyullad, hogy nem szívesen eszik. Amúgy ennyi. Ne internetes fórumokon meg ilyen helyeken tájékozódj a betegségekről semmiképpen, mert ott csak jól beszaratnak.

Elaltatni csak ezek miatt főleg nem kell, tök jól eléldegél így is.


Ha meg ki akarod engedni, akkor tök mindegy, mert úgyis előbb-utóbb össze fog verekedni egyel, ami ráragasztja, mert elég nagy százalékban benne van ez a macskákban.

2011. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért ebben az esetben jobb félni, mint megijedni. Szerintem mindenki egészséges állatot szeretne magának, aki lehetőleg az is marad nagyon sokáig.
2011. okt. 26. 16:00
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát ezek elég drága szűrések, de pl a NOÉ-nál szűrik őket, ha gyanúsak. Szóval náluk van esélyed. Viszont ha onnan fogadsz örökbe, nincs ingyen. Mmint odaadják persze ingyen is, de tartsd szem előtt, h már beoltották, megvizsgáltatták...stb. Szóval egy 10-20 ezer ft-ot illik otthagyni.
2011. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami nekem két utca cicám van befogadtam őket, mindkettőt baba korában. Nem teszteltettem őket, de hát úgy tűnik kutya bajuk (kopkopkop) de ha mégis, hát ezek a betegségek azért nem jelentenek rögtön méreginyjekciót ám!!
2011. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor viszont áldozz rá és szűresd őket. Nem várhatod el mástól sajnos. Ők megmentik az életüket és az is sokba kerül, az ilyen szűrés az már az extra kategória és nem futja rá.
2011. okt. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
De egyébként nem írtam a kérdésben, hogy állatmentőkre gondolok.
2011. okt. 26. 16:16
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát máshonnan meg még annyira sem valószínű. Az átlag ember nem tesztelteti le a macskáját, ha meg mégis úgy tartja, hogy ilyenből sem volt 10-20 ezret sajnálni rá, akkor nem elhozható az fix..
2011. okt. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
-volt
2011. okt. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!