Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fiatal macskám hat kis...

A fiatal macskám hat kis cicát szült. Birni fogja anyatejjel?

Figyelt kérdés
Nem szeretném elaltatni semelyiket sem.
2009. máj. 4. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Azért készülj fel tejporral. Nem a 6 a gond, hanem, hogy fiatal és 6 kölyök.
2009. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A macskád még csak bírná, arra viszont számíts, hogy a környékbeli kandúrok ki fogják nyírni a kicsiket, ha hozzájuk férnek (és ezért mindent meg is tesznek), mivel ilyenkor a nőstény újra ivarzik, és ők tudnak vele párosodni.
2009. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A macska elsőre mindig több utódot szül, aztán a későbbiekben átlagban egyszerre 4 kiscicát.

Úgyhogy birni fogja.

Viszont tényleg óvd a környékbeli kandúroktól, mert a fiú kiscicának le szokták rágni a fejét. Védik a párzási területüket.

2009. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Az én ciciámnak is 6 kölyke volt, bírta persze, de voltak ügyesebbek köztük, azok jobban fejlődtek:)Ezért aztán, amikor láttam, hogy nem tud megküzdeni a ciciért, elkezdtem kanálkával etetni, megtanult enni:)...és most úgy szeret, mintha az anyja lennék.

Hogy a kandúr megeszi a kicsiket?! Ez kész horror!!!:) Szívesen olvasnék erről, hogy valóban igaz-e? A mi cicáink bent szültek, nem voltak kitéve ilyen veszélynek...feltéve, ha van ilyen.

2009. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Cicatejet vásárolj és itasd őket.
2009. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Sztem is készülj fel!!Az egyik bnőm fiatal cicájának nem rég született 4kiscicája és nem volt teje 1maradt meg ugy h a szomszéd cica neveli!!!Az igaz h megöli a kandur a kicsiket de nem eszi le a fejét +stb...!!:)Arrol még nem halottam volna h az anya macska egyből ivarzik a szülés után sztem ez hülyeség!!A macska 1 évben 2szer ivarzik nem minden szülés után!!Mennyi cica lenne akkor!!!:S:D
2009. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Az én cicám is 6 kiscicát szült, felnevelte mind a 6-ot!
2009. máj. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya ivarzik egy évben kétszer, a macska tavasztól őszig gyakorlatilag folyamatosan, kisebb megszakításokkal egészen addig amíg nem keveredik nemi aktusba. A terhesség, és a kölykök felnevelése miatt viszont valóban csak kétszer, esetleg háromszor tud szülni egy évben. A kölyköket a kandúrok pontosan azért nyírják ki, mert ebben az esetben a nőtény macska újra tüzelni kezd, így ő tud vele párosodni. A macskák egész élete szinte csak az esztelen szaporodásról szól, csak azért nem szaporodtak még el drasztikusan mert a kicsik 80%-a nem éri meg a fél éves kort se.
2009. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!