Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy kimenjen az ajtón?

Figyelt kérdés
Panelcicám van, és mostanában ha valaki jön és hallja a kulcsot a zárban, odamegy az ajtóhoz, és azonnal kisurran. Közvetlen szomszédunkban egy nagytestű kutya van.
2011. okt. 27. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem hasonló problémám volt, és szerintem nem a legjobb módszert választottam, de elmondom.


Én le szoktam vinni hámmal sétáltatni a cicámat, de ivartalanításon esett át, és pár hétig nem vittem le. Ő ezt megelégelte és elkezdett kisurranni. Én kétségbeestem, mert a 4. emeleten lakunk ráadásul irodaházban (rajtunk kívül csak irodák vannak), ezért lent mindig tárva-nyitva a lépcsőházajtó.

Én először utána futottam, de ő szerintem azt hitte, hogy megyünk le sétálni és még tovább futott. Visszamentem a lakásba egy párizsiért és azzal sikerült visszacsalogatnom. Na ez hiba volt...utána rendszeresen kisurrant, de észrevettem, hogy már elég volt csak a hűtő felé indulnom, és vissza is jött :D

Aztán újra lejártunk sétálni, akkor is volt, hogy kisurrant, de ha látta, hogy nem megyek utána a lépcsőn vissza is fordult. Most megint beteg szegénykém (piszkálta a heget), így megint nem mehetünk sétálni, és megint felvette azt a szokását, hogy odaül az ajtóban és velem akar jönni, ha megyek valahova.


Szerintem vidd le néha sétálni. Egyrészt akkor hozzászokik, hogy akkor megy le, ha te is jössz. Ha megvan a napi rutin, tudja hogy este lesz séta, akkor nem akar majd kisurranni. Illetve ha te viszed le sétálni, nem kell félnetek a kutyától. Másrészt ha esetleg egyszer mégis komolyabban kisurranna legalább már ismerné a környéket, és tudja hol van az "otthon".

2011. okt. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy megyek be az ajtón, h hangosan sziszegek és dobogok, és nagyon fenyegető hangokat adok ki. Ha mégis kimegy, akkor kap valami finomat. De az ijesztgetés elég jól bevált :D
2011. okt. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A szomszédaid mit szólnak az ajtó előtti örjöngésedhez? :D


Egyszerűen szereld le a kutyakijárót minek az egyáltalán. Ha a macska ki akar menni akkor talál rá módot. Láttam már videót hogy egy macska a háztetőn át távozott egy kertesházból...

2011. okt. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicámat meg lehetett tanítani arra, hogy valamit szabad vagy nem. Tök jó fej, ha erősebben rászólunk, hogy nem szabad, akkor visszavonul. Próbáld meg ezt a módszert, mint a kutyáknál, hátha neked is bejön. Vagy, ha belülről mész kifelé, készíts egy cirokseprűt az ajtó mellé, ezzel könnyen megakadályozhatod, hogy kimenjen és ezzel elhessegetheted az ajtó elől.
2011. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

05.35


Egyszer kizártuk magunkat a lakásból, párom óriási robajjal törte be az ajtónkat- nagyon nagy robajjal, majd megsüketültem, és visszhangzott a folyosó...- SENKI nem dugta ki a fejét a szomszédok közül (6 lakás egy emeleten). Na szerinted akkor a macskselriasztási őrjöngésem kiveri ezeknél a biztosítékot? DEHOGY :D

2011. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!