Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom mit csináljak?...

Nem tudom mit csináljak? Megtartsam vagy keressek új gazdit neki?

Figyelt kérdés

Már van 2 cicám (régen 3 volt, de az eggyik eltünt), most kb 2 hónapja van egy utcáról ideiglenesen befogadott kb fél éves cicám, csont sovány volt és vad mikor idekeveredett hozzám. Sajnos az egyik macsekom nem szereti, és folyton megkergeti, támadja a kicsit... ezért külön vannak a 2 sajátom az egyik udvaron, a kicsi a másik udvaron egy nyitott kis tárolóhelyiségben van neki meleg házikó csinálva :) Folyton átmászkálnak egymáshoz. Ha jól kijönnének nem gondolkodnék, de így lehet hogy az lenne a legjobb ha új gazdit keresnék neki, eredetileg is úgy fogadtam be, hogy ideiglesesen lesz nálam... Már egyszer (a nyáron) volt ideiglenesem, de akkor nem volt ilyen nehéz :(

Minden percben máshogyan gondolom, hogy megtartsam vagy ne...

A többi embertől kicst tart, de engem nagyon szeret, persze gondolom az új gazdiját is hamar megszeretné, de nem tudom mit csináljak.

Van esély rá hogy összeszoknak?

Akkor könnyebben elengedném, ha tudnám, hogy lesz másik cica akit befogadhatok ideiglenesen, és segíthetek rajta. De az eddigi 2 csak úgy besétált az udvarunkra, nem valószínű, hogy egy 3. is megjeleneik. Az állatmenhelyek, meg gondolom nem adnak olyan helyre cicát, ahol az udvaron tartanám, mert akármikor eltűnhet....


2011. okt. 27. 05:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem jönnek ki jól, akkor én nem tartanám meg, mert akkor hosszú időn keresztül futkoshatsz kétfelé, és ez sem állapot.


Nekem is van két cicám, és két kóbor cicám, de ők hálisten nem tépik egymást.

2011. okt. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Add örökbe! Nyilvánvaló, hogy saját gazira van szüksége. Kóborkák meg mindig lesznek, akiket befogadhatsz.
2011. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan cicák, akik 3-4 hónap mire megszokják egymást, de végül mindig minden rendben van. Viszont az elzárást nem tartom jó ötletnek, fokozatosan a te jelenlétedben kell egymáshoz szoktatni őket. Ha úgy érzed neked többet jelent ez a kiscica, mint az előző ideiglenesek próbáld meg megtartani :)

Amúgy az állatmenhelyek adnak udvarra is cicát, általában a sérült cicákra (3 lábú, félszemű, vak stb.) szokták mondani, hogy csak benti cicának adják örökbe.

2011. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekünk is van 2 macsekunk akik nem férnek össze, annyi, h az egyik bennt lakik a másik kint, de ha véletlen összetalálkoznak... hát ha találsz neki gazdit akkor az a legjobb megoldás. hirdesd meg facebbokon pl meg vannak ilyen oldalak ahol gazdit keresnek. vagy hátha itt valakinek kellene...
2011. okt. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!