Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaszőr hullás esetén...

Macskaszőr hullás esetén valóban jó megoldás a kozmetikus?

Figyelt kérdés
Fekete színű Himalájai perzsámnak az utóbbi időben nagyon hullik a szőre. Szőrös minden a lakásban, nem bírjuk össze se szedni... Próbáltuk megmosni de nem használt. Sok tejjel itattam attól pedig fostos lett. Egy hete megnyírtam saját kezüleg ilyen hajnyíró géppel. Teljesen kopasz lett. Rá se lehet ismerni. Vékony lett, és fél mindentől és reszket/remeg. Nem nő a szőre sem,pedig kentük a bőrét ilyen serkentővel. Remélem felépül,de most legalább nem hullik a szőre.
2011. okt. 27. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Vegyél Furminátor fésűt. Elég húzós ára van, de valóban olyan szuper, ahogy írják. Én is sokat hezitáltam, de végül megvette és tényleg olyan jó. Bár nekem rövidszőrűek vannak, kettő, de teknőctarkák és a finom aljszőrük hullik, ami szürkés, olyan mint a klasszikus pormacska az ágy alatt :) Naponta össze lehetett söpörni egy-két marokkal. Mióta használom, alig-alig találni.
2011. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, és a lehető legrosszabbat tettél a cicáddal, hogy megnyírtad. Örülj neki, ha ha valaki fel nem jelent állatkínzásért.


Persze, hogy retteg és remeg, mert az ösztönei azt sugározzák felé, hogy jön a hideg, a tél, neki pedig nincs védeleme. Csak képzeld el, hogy milyen lenne, ha valaki az összes téli meleg ruhádat kidobná, kiverné az abalakokat a lakásban, elvenné a meleg takaródat - mennyire félnél? Én nagyon!


Az én macsekom sziámi-perzsa keverék, iszonyú sok vékony pihe szőrrel, ami középhosszú, de nagyon tömött. Télen olyan a bundája, mintha plüsscica lenne.

Rendszeresen kell a bundáját kefélgetni - van erre egy spec. tök egyszerű kesztyű: drótszálakkal a másik olalán -, különben hamar behány.


Ha ennyire nem bírod a szőrt, miért nem tartsz olyan cicát, amelyik echte kopasz? (olyan fajta)

2011. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja és a másik, amit kifelejtettem, de fontos: a macskám mellett rendszeresíteni kellett a ragacsot. Bármelyik DM-vagy háztartási boltban kapható, egy műanyag foganytyú és rajat cserélhető tekercs, amelynek ragadnak a lapjai, és ezeket le lehet hőzni, ha már elhazsnáltad.


És sokat kell porszívózni! :)

2011. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!