Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit adjak a macskáimnak enni?

Mennyit adjak a macskáimnak enni?

Figyelt kérdés
2 cicám van, egy tíz éves nőstény és egy egy éves kandúrka, mindketten ivartalanított szobacicák. Eddig úgy nézett ki az etetés hogy a száraztáp (josera) állandóan előttük volt, alutasakost 1-1 db-ot kaptak egy nap, plusz házikosztot és egy kevés nyerset. Most azt olvastam valahol hogy nem szabad egész nap kinn hagyni előttük az ételt mert elhíznak, hanem naponta többször kell nekik adni keveset. Igen ám de mi korán reggel megyünk, este jövünk, akkor addig ne egyenek a macskák? Szerintem az nem lenne nekik előnyös mert sűrűn esznek kis adagokat. Igaz, hogy így elég sok is fogy a tápból, lehet nem kellene ennyit enniük? Nem kövérek egyébként, a lány 4 kiló, a kandúr 5 és fél.
2011. okt. 27. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ hogy hány kg-ot nyom és a kajaán rajta van hogy mennyit kell adni
2011. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindent jól csináltál. A száraz tápon kívül mást nem lehet előttük hagyni napközben, mert megromlik, nem beszélve a bűzről ami a konzerveknek van...épp elég az alom:)

Én csak akkor változtatnék a szokásokon, ha kövérnek látnám őket.

2011. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, ha jól értem 10 éve ezt csinálod. Ha nem kövérek, akkor ok, az enyémekel ezt nem lehet megcsinálni, mert addig zabálnak amíg kaját látnak...


Nekik én kimérem reggel a nedves adagot, felkelés után, bevágják, indulás előtt még szórok szárazat esetleg v nedveset. Amúgy nem tudom, nekem nem büdösödik a nedves kaja sem...gyanítom, nincs rá ideje :D

2011. okt. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem 10 éve, csak körülbelül 2 éve. A nagy cica a páromé volt, így én őt "készen kaptam" amikor oda költöztem. A kicsi már közös szerzemény.:) A nagy amúgy nem eszik túl sokat, elég finnyás ezért nála nem hiszem hogy gond lesz az elhízás, ám a fiatalabb már elég beles és jó lenne ha ennél az 5 és fél kilónál már nem hízna többet mert nem kifejezetten nagy termetű macska. Egyébként ha elvesszük előlük a kaját (ivartalanítás előtt muszáj volt) akkor nagyon nagy a felháborodás, folyton kérik.:)
2011. okt. 28. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Na akkor itt lesz balhé még :D mert a nagy hozzászokott h van kaja, de a kicsi miatt nem lehet mégsem...


Amúgy menj el egy fressnapfba és hozz onnan egy tápmérő poharat. Egyszerre max 20-20g-mot adjál nekik fejenként.


Konzervből max. 2-2,5 kanállal.


Így tuti nem maradnak éhesek, de nem is híznak el.


Persze ha sokáig nem vagytok otthon, akkor hagyhatsz nekik 40-40grammot is akár

2011. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na akkor lehet hogy életemben először méregetnem kell a macskáknak a tápot.:) És ha diétás, "light" tápot adnék nekik az jobb lenne az elhízás megelőzésére?
2011. okt. 28. 18:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Pesze az segíthet...kérdés, h inkább méregetsz, v inkább több pénzt költesz, ez rajtad és a pénztárcádon múlik csak :D
2011. okt. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!