Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskakajából mennyit...

Milyen macskakajából mennyit szoktak enni a cicák?

Figyelt kérdés
Tudom, az én hibám, már el lett rontva... imádja az alutasakost, sokáig csak azt meg szárazat kapott. Viszont szeretném erről átszoktatni konzervre, elég nehezen megy. Most kap reggel 1 pástétomot, nagyon hisztisen, de estére megeszi, akkor kap egy alutasakost, és éjszakára szárazat. Nappal elveszem a szárazat, mert akkor nem eszi a pástétomot. Ez így elég neki?
2011. okt. 28. 10:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az én cicám két és fél éves, elég nagytestű (hosszú szőrű, gyönyörű, kedves fekete - fehér, fiú volt). Azt javaslom, hogy egyszerre ne adj sokat a cicának, csak annyit, amit pár percen belül megeszik. Ha még kér, adhatsz neki, de ne nagyon maradjon a táljában, mert csak a legyeket csábítja. Elsősorban dobozos ételeket kap, nem ragaszkodom ugyanahhoz a márkához, adok neki csirkét, marhát, nyulat, halat, mindegyiket megeszi, talán a halat kedveli a legjobban. Alutasakost ritkán kap, nekem ezt javasolták. Kiteszek neki szárazat is, azt sem sokat. Szereti a felvágottakat is és a főtt ételt is megeszi. Nekem ez vált be, cicánk boldognak tűnik.
2011. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jól hangzik, kedves első, nagyon szeretném ilyesmire szoktatni. Ha még lehet egyáltalán. De úgy gondolom, elég éhes macska megeszi.

Nem eszi meg egyszerre sem az alutasakost, sem a pástétomot, a konzervből egyik fajtát sem, már vagy tizet próbáltam. A whiskast egyszerűen gyűlöli, inkább 2 napig nem eszik.

Most is itt virnyog a táljánál, ami tele van...

Ki kéne kicsit éheztetnem, hogy egye meg rendesen az 1 adagnyit?

2011. okt. 28. 11:01
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 éves ivartalanított leányzó, de nem hiszem, hogy számít, egyszerűen csak el lett kényeztetve. :(
2011. okt. 28. 11:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk perzsa 5 hónapos bébi van, reggel egy 20dkg-ost eszik meg, délben szárazat adok neki, este meg kajamaradék, hallodd ettől úgy hízik hogy őrület
2011. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A cicakajákon általában van adagolási útmutató, én mindig azt veszem figyelembe a kajáknál... Mondjuk az én macsekom csak száraztápot kap :)
2011. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Azt javaslom, hogy ne tedd tele a tálját, csak egy kanálnyit, de mindig legyen friss, ne száradjon ki a teteje. Azt elfelejtettem előző levelemben megírni, hogy max. 1 doboznyit (415 gr.) adok naponta a cicánknak.

Vizet iszik eleget ? Tejet adsz neki ? Mi csak ritkán.És zöld növényt tud "legelni" ? A mi cicánk nagyon szereti a búzát, ha az nincs, a pálmánk levelét rágcsálja. Szoktam adni neki nyers tojást, abban sok fontos vitamin és ásványi anyag van, s a szőre is szép tőle.

2011. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 cicám van, szinte sz összes konzervet végigpróbáltam velük, nem nagyon ették. Ezért pár hónapja átálltam a nyershús etetésre. A csirkésnél lehet kapni pulykanyesedéket, ez színhús, ami leesik a feldolgozásnál. apróra vágva joghurtos pohárba adagolom, kb. 10 dkg fér egybe-egybe. Lefagyasztom és este előveszek egyet, reggelig felenged. Kettőjüknek szétosztom, egyszerre elég is. Azóta alig van székletük, mert ebben ugye nincs adalék- és töltőanyag, ami szinte emésztetlenül átmegy rajtuk.Ja, és nem is olyan büdi. Napközben kinn van a száraz, abból 4-5 félét veszek, összekeverem, mert jó szórakozás nekik, hogy válogatják egy kicsit ebből, egy kicsit abból alapon, de végül minden elfogy. Szépek, izmosak, csillogó a szőrük.
2011. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, a cicák hajlamosak hisztizni de jól csinálod, ha nem kap mást, megeszi :D De azért én esetleg kipróbálnék egy másik konzervet is, mmint márkát, hátha az nem tetszik neki :D
2011. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, látom írtad, h többféle konzervet próbáltál már. Az enyémek pl imádják a fressnapfos multifitet, és abban elég sok hús is van.


De pl tescoban lehet kapno vitto nevű konzervet,, v hasonló neve van, fehér a doboza és 100ft, nem egy nagy minőség, de hasonlít az alutasakos kajákra, mert rengeteg benne a szaft. Esetleg ezeket kipróbálhatod.

2011. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Próbálkozni fogok.
2011. okt. 28. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!