Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 éves nőstény cica ivartalaní...

7 éves nőstény cica ivartalanítás előtt áll, mire kell figyelni, mi a menete egy ilyen beavatkozásnak?

Figyelt kérdés

Az érdekelne pontosan, hogy lehet -e előtte enni-inni, mennyire fogja piszkálni a sebet, mennyi idő múlva vesznek ki varratot, változik-e a viselkedése? Mit lehet adni neki majd enni, kell-e nekem kezelni a sebet, gyógyszert kell-e kapjon?

Rengeteg kérdés van bennem, kicsit tanácstalan vagyok.

Nyilván az orvosnak is fogok feltenni kérdést, inkább a cicagazdák tapasztalatai érdekelnének!



2011. okt. 28. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Előtte kb 8-10 órával nem ehet, és kb 3-5 órával nem ihat.

Egy szurit fog kapni, amitől szépen elalszik, majd az orvos "kikötözi" a műtőasztalon. felvágja a hasát, kiszedi a két petefészket, majd összevarrja a sebet. Ezután pár órával felébred, de kába, dülöngélő, "részeges" macskád lesz. Aznap nem ehet a műtét után. Mindenképp tartsd házban 1-2 éjszakát utána, ha kinti cica. 8-12 nappal a műtét után varratszedésre kell vinni, aztán kutya baja. A sebet az enyém nem bántotta, némelyiknek kell gallér, mert piszkálja.

2011. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, leírm akkor nálunk hogy zajlott pontosan:

Egy kb 10 hónapos koromfekete kandúrkát, és egy kb 8 hónapos koromfekete lánykát vittünk ugyanakkor ivartalanítani.


Előtte való nap délután 4 körül ettek utoljára, és aznap délelőtt 10-ig volt előttük víz. 4-re vittük őket.

Először a lányom kapott szurit szépen elaludt a kezemben, majd kb negyed óra-húsz perc alatt meg is volt varrással együtt a műtét. Kivittük a kocsiba, majd behoztuk a fiamat: hárman kellett lefogni a kis nyulat, mert félt a doktorbácsi szurijától :) Szépen elaludt ő is a kezemben, majd nála is elvégezte a műtétet még rövidebb iső alatt. Keddi napon volt ez. Kb fél 6-ra haza is értünk velük, lefektettük őket. 7 óra körül a lányka ébredezni kezdett, mászkált, elesett, majd inkább aludt tovább. Fél 8 körül a fiú kezdett ébredezni, őt nem lehetett leállítani, mászkált fel-alá, végül az ölemben elaludt. A fiú rossz volt az éjjel, ki akart menni, nem hagyott békén, a lány szépen aludt. Másnap még kicsit kábák voltak, de már minden oké.

Következő héten szerdán elvittük a lánykát varratszedésre, megnézte a doki, lehet-e már, lehetett. Azóta jól vannak mindketten, a viselkedésük nem változott, csak felnőttek.

2011. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A 7 évesnél lehet, hogy más a helyzet, mivel a felnőttkori ivartalanítás más, főleg, ha előtte ellett is. Ha igen, akkor valószínűleg kissé változni fog a viselkedése, és a méhét sem árt kivenni.
2011. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Akartunk kandúrt engedni hozzá, de nem engedte magára pedig tüzelt. Így nem várunk tovább. Amúgy nem volt még mama.

2011. okt. 28. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy a cicáknál ez nem úgy megy, hogy oda dobsz egy kandúrt az meg majd felcsinálja. Ők sokszor napokig udvarolnak a nősténynek.


És, hogy a kérdésre is válaszoljak: Kb mindent leírtak már, annyival egészíteném ki, hogy majd olyan rongyot vagy párnát tegyetek alá amit nem sajnáltok, mert nagy valószínűséggel maga alá fog pisilni ébredezés közben. De hidd el bármilyen kérdésed van a doki készséggel meg fogja válaszolni őket. Nekünk amúgy szerencsénk volt, mert felszívódó varratot kaptunk így vissza se kellett menni. A személyiségük tényleg változhat, nem biztos, hogy fog. De előfordulhat. Az enyém pl sajnos sokkal agresszívabb lett :( Néha komoly sebeket ejt rajtam...

2011. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, természetesen nem odadobtunk neki egy kandúrt, hogy nesze itt van elég legyen :)

De ugye ez a kérdésem szempontjából mellékes volt, így nem tértem ki jobban rá :)

A válaszod többi részét köszönöm :)

2011. okt. 28. 16:08
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
arra figyeljetek, hogy mikor ébredezik az altatásból csak akkor igyon vizet mikor már teljesen éber nehogy mellényeljen.
2011. okt. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :)


Egyébként ha már altatás, akkor azt még megkérdem, hogy ébredezéskor ugyanúgy viselkedik mint amikor bódítják?

Mostanában párszor kellett bódítani ( vér és bélsár vizsgálata volt kétszer is) és hiába volt kába utána, követelte az ennivalót (természetesen nem adtunk neki) és az innivalót ( ezt adtunk neki).

Altatásból is ilyen lesz?

Bár nyilván kicsit fáj majd neki a hasa, lehet az fogja lefoglalni.

Azért érdeklődöm így, mert az orvos ha kérdezem elmondja persze a dolgokat, de van mikor nem jut eszembe valami csak mikor már elment a doki én meg itt állok tudatlanul. Meg itt majd vissza tudom olvasni. :)

2011. okt. 28. 16:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nálunk úgy volt, hogy altatásnál fogtam a karomban, és kb 10 perc elteltével kezdett leesni a feje, abbahagyta a dorombolást, elaludt. Ekkor vette át a doki, közben oltott kutyát, stb.

Ébredésnél fel akart állni, felállt, dülöngélt, mint egy részeg macska, úgy viselkedett mindkettő :)

2011. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de ha valaki még olvassa, ne olyan orvoshoz menjetek, aki a méhét nem szedi ki...
2013. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!