Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek cicatenyészt...

Mi a véleményetek cicatenyésztők, -tartók-szakemberek a macskafürdetésről?

Figyelt kérdés

Új ajándékba kapott 4 hó kismacskánk,bolhás,szöre tele van bolhával és annak ürülékével.Elvittük a dokihoz,kapott cseppentőt Fontline combot. Állítólag megöli az összes bolhaállapotot..

Én megakartam fürdetni mert úgyis piszkos volt a cica,de a párom egyfolytába ágál ellene semmivel se tudom meggyőzni,plusz még a doki is azt mondta hogy macskát felesleges fürdetni. Sztem pedig ez egy hülyeség,hogy baja lenne tőle mert a kiállításon is így lesznek szépek!! Életében ha leg 1xer fürdetjük a macskoszt mégis mi baja lenne?? 10 év alatt sokszor volt már cicám elég tapasztalt vagyok ez ügyben,mégis áll. eltérő vélemények keringenek erről... A válaszokat előre is hálásan köszönöm mindenkinek!! :) :)



2011. okt. 29. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A macskák utálkák a vizet, kínzás lenne neki, ha megfürdetnéd. Plussz mosdatja ő magát ösztönösen...Tényleg felesleges lenne megdürderni.
2011. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
*megfürdetni
2011. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürdesd meg macskasamponnal. Nem lesz semmi baja, attól lesz ha bennemarad az a sok mocsok. Mindent nem tud lemosni magáról.
2011. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fürdesd meg! Baja nem lesz belőle, de utána egy csöppet utálni fog... :-)) Én is megfürdettem a mentett cicát, mert kis ketrecben tartották és hasmenése volt - a végeredmény sejthető.....
2011. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg, egyszer-egyszer kibírja, legalább tiszta lesz teljesen a bundája. Fürcsi után alaposan törölgesd át és meleg helyre tedd, ha kerti macska akkor se ajánlatos kiengedni kb 12 órán keresztül.
2011. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem atkás volt a szőre, és az állatorvos mondta h fürdessem meg.


A tenyésztők meg elég gyakran fürdetik, mert kiállítások előtt muszáj, h a cica topon legyen ugye!!!

2011. okt. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 AmneZia ***** válasza:

Az első cicámat életében 1x fürdette meg állatkozmetikus, bolhák miatt. A mostani öreg cicámat még soha nem kellett, a fiatal (2,5 éves) macsek meg kétszer volt fürdetve: egyszer, amikor megkaptuk, mert kertből jött lakásba, és oltári mocskos volt, egyszer meg pár hónapos korában, mikor bemászott a cserépkályha szellőzőjén, és tetőtől talpig kormos lett :D Na akkor muszáj volt, hiába utálta. Utána kb. 2 napig az egész világra meg volt sértődve, de ez nyomtalanul elmúlt.


Szóval az én véleményem szerint csak akkor érdemes fürdetni, ha tarthatatlanul mocskos, egyébként gyönyörűen megoldja egyedül is. (A samponok meg akkor sem tesznek túl jót a bőrének, ha kifejezetten macskasamponról van szó - bár én felkészültség hiányában némi WU2-vel fürdettem a kicsit, de attól a 2 alkalomtól még nem lett baja, csak rendszeresen nem szabad.)

2011. okt. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én egy évben 1-2 alkalommal fürdetem a cicám, pedig keverék cica, de lakásban él. Kölyökkora óta nálam van. Megszokta a fürdetést, tűri rendesen, még a hajszárítót is. Nem karmol, nem harap, nem haragszik utána és látványosan szebb a bundája fürdetés után!

Lehet fürdetni a cicát, megszokja. Még a lakásban tartott cica bundája is koszolódik. Persze, hogy fél a víztől az a macska, amelyik nincs hozzászokva a fürdéshez. Megijed, pánikol, fogalma sincs mi fog történni vele.

2011. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Így van szerintem sem hal bele a cica a fürdetésbe. Abszolút egyetértek,az utolsó két kommentelővel! :) Ugyhogy meg lesz fürdetve még ha a páromnak nem is tetszik,márcsak azért is mert kinti macsek volt és be fog jönni az ágyba...Idövel,most,még hat a csepp megvárom a végét. Köszönöm nagyon minden hozzászolást!
2011. okt. 31. 19:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nyugodtan fürdesd meg a cicát cicasamponnal, semmi baja nem lesz, csak tiszta lesz és selymes bundájú. A keverék cicám, aki 6 éves, fürdött már jó néhányszor életében:)

[link]

2011. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!