Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskám mindig rám...

Ha a macskám mindig rám támad, durván harap, karmol, hogy reagáljam le? Hogyan szoktathatnám el erről?

Figyelt kérdés
Nagyon bánt, hogy én vagyok a célpontja, sosem bántom. Ha nagyon durván harap, rácsapok egyet a fenekére, de az csak olaj a tűzre. Miért én vagyok a fő célpont? Sokszor ok nélkül rám támad. :'(
2011. okt. 31. 10:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha ez számít, kb. 6 hónapos talált cica, 4 hónapja találtuk. Ivaros nőstény. (November 1. felében lesz ivartalanítva.)
2011. okt. 31. 10:06
 2/12 A kérdező kommentje:
Szobámba radiátor fölött van neki kialakítva egy fekvőhely, nagyon sokat alszik ott. Este is sokszor van itt, aztán átmegy anyum szobájába és befekszik mellé, hozzábújik. Semmit nem csinálunk másképp, csak ő kicsivel többször ad neki kaját, meg mindenfélét odaad neki, hiába mondom, hogy olyat nem ehet. pl. csokipuding, madártej, karamellás tej
2011. okt. 31. 10:11
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én cicám is ilyen,picivel több,mint 2 hónapos kandúr.

Párom tegnap ki is zárta a szobából, annyira nem lehet vele bírni.Van, mikor csak úgy harap, gyengéden, de utána elkezd támadni, durván harapni, marni...fújni nem fúj.

De a mi cicánk még az arcunkat is támadja, tegnap a párom állába harapot egy nagyot, ez volt az oka annak,hogy ki volt zárva.

Nekem sem használ a "verés", sem a víz, se semmi...

2011. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Légyszi írjátok le, ilyen helyzetben kinek vált be a vízipisztolyos megoldás!
2011. okt. 31. 10:25
 5/12 Bazsii05 válasza:
fújad szembe levegővel azt nem szeretik.
2011. okt. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

# 3/5 vagyok


Nekem még a levegő sem segít..

2011. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A levegőre olyankor fütyülnek.
2011. okt. 31. 13:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Elnovi magatol.Ahogy telik az ido,komolyodnak ok is, leszokik...



nekem most egy 2 honapos macsekom van,ejjelente a fejemen ugral,ragcsal,harap,karmol,pofoz,novenyeket,vezetekeket tonkretesz,szetveri a szobat, vegul odabujik hozzam es ugy alszik el,mint egy angyal,dorombolva.

Hat az meger mindent,elmulik minden bosszusagom,amit elotte okozott:))


Kitartast neked, szeresd a macsekod,meglasd,nem marad el a hála:)

2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Régi a kérdés, de hátha másnak segít.


Az én kandúrom (10 hónapos) mostanában kezdett karmolászni minket, miután volt pár kellemetlen élménye az állatorvosnál. :( Kisebb korában is előfordult, de akkor gyorsan leszoktattam róla.


Én úgy veszem észre, hogy ők nem úgy kapcsolják össze a dolgokat, mint mondjuk a kutyák. Ezért azt nem tanácsolom, hogy fizikailag büntesse őket bárki, orra koppintva sem, mert inkább csak veled kapcsolja össze a rossz élményt, vagy kihívásnak veszi és még jobban támad. Én egyszerűen rászólok hangosan és határozottan, és van hogy megmutatom neki a kezem, ahol megmart és fájlalom kicsit látványosan. Meg rögtön abbamarad a játék/a simogatás, és nem foglalkozok vele egy darabig. Ez neki büntetés. Ilyenkor mindig lenyugszik és legközelebb inkább otthagy, ha nagyon durvulni akarna. Az olyan jól esik mindig, mert tudom, hogy éppen figyelmes velem szemben. Remélem most is hamarosan visszaáll a rend, és nem fog ilyen gyakran karmolászni.

2013. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Csak játszik veled! Az én cicák ugyan ilyen idővel ha nagyobb lesz leszokik róla amúgy meg jó tanács amikor nagyot karmol "sicc"elj

rá egyet és csapj egy nagyot a földre ha ez nem segít zárd be a cicát 5 percre valahova

2014. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!