Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panellakásba cica. Érdemes lenne?

Panellakásba cica. Érdemes lenne?

Figyelt kérdés

Panellakásba költöztem. Apukámmal élek, aki amúgy imádja a cicákat... csak, hogy én egy héten minimum 1x nem otthon alszom. Mivel győzhetném meg egy cica felől? Vigyem csak haza egyszerűen?

És mi mindent kellene beszerezni, hogyan bírja a cica a panelt? Sétáltathatnám?(van parkos rész, játszótér is)


Panellakó cicatulajok válaszát várom hatalmas adag lelkesedéssel és kíváncsisággal.... :)


(Ui.:apu más állatkáról hallani sem szeretne tudtommal)


2011. nov. 1. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! velünk 7 évig elt egy cica a 9-en. utána költöztünk családi házba.

ha kiscicát viszel, amelyik még nem ismeri a valódi szabadságot, semmi gondotok nem lesz vele.

a mienket is a férjem találta egy harmatos reggelen, kb 8 hetes volt.

mág aznap (vasárnap) elvittük orvoshoz, kaptunk fürdetőszert, féregtelenítőt és később megkapta az oltásait is.

tünemény kis kormos vacak volt, másnap már egyedül kellett hagynunk, mert dolgózóba, iskolába kellett menni.

teljesen megszokta a napközbeni egyedüllétet, de amikor hazaértünk vad hancúrba kezdett.

az alommal sem volt probléma, rögtön megszokta.

az ablakból leste a madarakat :)) de egyszer kilógott az erkélyre is, pedig nagyon vigyáztunk, és az erkélykorláton lébecolt. égnek állt a hajam, mukkani sem mertem, de szépen vissszajött, attól kezdve még jobban figyeltünk.

kárt azért csinált, mert körmölte a kárpitot rendesen, de

mi imádtuk a hóbortjaival együtt.

még boldog 5 évet élt a kertes házban, megismerte a szabadság örömét is, de sajnos egy elszabadult argentín dog betört a kerítésen és végzett az imádott cicánkkal:((

Szóval én csak arra tudlak bíztatni, hogy vágj bele, panelban is lehet szép élete egy cicusnak, pláne, ha apukád szereti is.

üdv.

2011. nov. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez nagyon aranyos válasz volt :)
2011. nov. 1. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskák a panellakásban vannak a legnagyobb biztonságban!!!!...egy csomó betegségtől meglehet őket óvni

FIV,FeLV,Aids,FIP stb ezek nagy része gyógyíthatatlan és más macskákkal való érintkezéssel ( szex,harapás,nyállal )terjed!!!...a kijáró macskák általában 5 éves korig élnek,pont az ilyen betegségek miatt...ezzel szemben a benti "panel"cicák 12-20 évet is vígan élhetnek!!!!

..én panelban lakom és az egyik cicám 24 évig élt a másik cicukám 10 fölött...soha ne engedd ki az utcára,mert ha egy kóbor macska megharapja és az hordozza bármelyik vírust,akkor annyi...felesleges kockázat!!!!!!!...ha a macskának van normális tere és minden helyiségbe szabadon lófrálhat,akkor az tökéletesen megfelel neki...a lényeg az,hogy veletek lehet!!!!!...hihetetlenül csodálatos élőlény,apukád fogja a legjobban szeretni,garantálom!!!!!

...nem kell más csak egy macskavécé és alom,meg persze itató és etető tál : )

Katzor Macskaalom ilyet vegyél,mert ezt nem tudja a lábával széthordani és nem lesz minden bútor fehér tappancsos,ráadásul jó nedv szívó!!!

...adhatsz neki néha füvet,mert anélkül nem tud megszabadulni a gyomrában lévő szőrcsomóktól,attól szépen kihányja...ha tél van és nincs fű,akkor erre kitalált szőroldó paszták vannak pl Gimpet Malt-Soft

és adhatsz neki vitamint is,ez nagyon jó,de inkább piacon vedd meg,mert ott jóval olcsóbb gimpet‑multi‑vitamin‑paszta....

Sok boldogságot kívánok!!!!!!!

2011. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van, mentettek, felnőttként kerültek ide. Egyikkel naponta lemegyünk sétálni, a környék ámulatára, bár lassan megszokják :) A kutyákkal is remekül kijön. A másik borzasztó félénk, őt kidobta a "gazdája", nem engedte vissza a házba, gondolom jól bele is rugdosott. Emiatt még a lakásból sem lehet kivinni, csak hordozóban. Jól elvannak egymással is. A felszerelésről előttem írtak.

[link]

Ők azok, éppen egymást mosdatják.

2011. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van panelban. Mindenképp vágj bele. A cicák elvannak egyedül akár 3 napig is, szóval az h 1x nem alszol otthon akkor sem akadály, ha apud nem akar velük foglalkozni. Kiteszel egy nagybb adag száraz tápot, kész.


Ami kell: alomláda, lehetőleg fedett, alom, kaja, tálkák 3db, alomlapát, kaparóvár, labda vagy egyéb játékok. Ezek a legfontosabbak.

2011. nov. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

aki képet is linkelt, neki üzenem, hogy nagyon cukik :))))) :D

én egy ilyesmi cicát szeretnék(brit rövidszőrű cicc):

[link]

[link]

2011. nov. 3. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon arik! De nagyon válaszd meg a tenyésztőt, mert ismerősöm cicája 3 évesen meghalt, szintén brit kék volt, mert valami rendellenességgel született és sajna bélelzáródása lett tőle :( Valami volt, h túl keskenyek a belei v mi, és pl száraz kaját sem ehetett egyáltalán...
2011. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, róluk sajnos tudom ezt, hogy úgymond kicsit "kényes" cicák... meg hát nem is lenne olcsó tenyésztőtől őt beszerezni(ahol hallottam, és láttam ott majdnem 100ezer forint volt, de láttam már 60ért is...).

mindenféleképpen hozzájuk hasonló cicát akarok egyszer, mert tündériek :)

2011. nov. 3. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!