Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet arra, hogy lehessen egy új macskám?

Figyelt kérdés
Már van egy macskám és egy kutyám.azért szeretnék egy új macskát,mert a mostani kinti és soha nem jön haza csak enni,nem olyan fajta aki beleugrik az öledbe hanem még azt sem hagyja hogy megsimogassam. Kutyánk most augusztusban lett de én leginkább macskapárti vagyok.Tudják hogy elég felelősség tudó vagyok és gondoznám mert a halaimat is egyedül takarítom meg etetem a hörcsögöt is egyedül gondoztam, sőt amikor hozzánk került ez a macska az elején még neki is egyedül takarítottam az alomját csak aztán kiszokott és nem kellett,de most is én etetem legtöbbször.Szóval segítenétek hogy hogyan győzhetném meg őket(A macskáért nem kéne fizetni mert most született az unokatesóméknál és ingyen adnának.)
2011. nov. 2. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mond meg Anyukádnak hogy te szeretnéd azt a másik cicát is és győzd meg róla hogy nem lesz gond vele, mert te fogod őt gondozni. Sok sikert a beszélgetéshez.
2011. nov. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem először győzd meg a szüleidet, hogy milyen aranyos egy macska. Minden szülőnem van gyengepontja, amit csak elkell találni és meg van a macska.:))Döntsd el, hogy az apukád, vagy az anyukád döntésén múlik nagyrészt a dolog. Őt puhítsd meg először. Szerezz a macskákról információkat, és mond el, vagy mutasd meg a Szüleidnek. Nxomtass ki a macskákról aranyos képeket, azokat ragaszd ki, oda, ahova a szüleid gyakran járnak, hogy lássák. És a legfontosabb: Értesíts engem valahogy, hogyha megkaptad:))
2011. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Indításnak szerintem jó pont,ha megkeresed a tartásához,gondozásához,és az esetleges orvosi költségekhez szükséges pénzt.
2011. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egy tizenéves lány (?) inkább a tanulással foglalkozzon, ne a pénzkereséssel.:)


Ha ez segít valamit, mondd, hogy ha az Aldiban vesztek Shah cicaalmot és a 100 forintos konzervet + azt a dobozos szárazkaját, akkor milyen olcsón kijönnétek belőle...:)


Szerintem tök érthető érv, hogy olyan cicát szeretnél, aki ölbemászós.:)


Engem ennyivel meggyőztél volna.:D


Egyébként az állatsimogatás pozitívan hat a tanulásra is!


Egy amerikai egyetemen a diákokkal pl. kutyákat simogattatnak, és mivel ettől csökken a stresszhormonszintjük, a dolgozatokra is jobban oda tudnak figyelni, nyugodtabban, higgadtabban írják meg, és átlagban is jobb eredményeik lesznek így!:)

2011. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el azt amit ide írtál, és tényleg igaza van aki az Aldit írta. Nagyon jó minőségű konzerv 155ft, rosszabb 100ft és a száraz tápjuk is nagyon jó, és csak 330 ft/kg. Így nem is olyan drága, és a macsek is jól van tartva.
2011. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat..:D A pénz igazából nem akadály viszont nem könnyen vesznek komolyan és ha mondom nekik hogy szeretnék még egy macskát szülinapomra (most lesz november 7.-én)nem vesznek komolyan és azt mondják hogy kapok kettőt is aztán elmennek ha meg tovább folytatom a témát akkor pedig leszidnak hogy nem értek a szép szóból..hiába mondom nekik hogy a mostani cica nem is olyan mint egy normális macska mert itthon sincs soha akkor meg azt mondják hogy ilyen a természete már nem lehet rajta változtatni. őt 9 hónapos korában kaptuk és lehet hogy ezért is nem olyan ölbebújós.és amikor az unokatestvéreimnél vagyunk és látom a kiscicákat mindig úgy irigykedek hogy nekem is kell egy kiscica akivel játszani is lehet meg hogy dörgölőzzön és beleugorjon az ölembe és ne csak etetni lehessen..De ha ezt elmondom nekik akkor azt mondják hogy most kaptam kutyát és felkapják a vizet hogy nekem semmi sem jó..merthogy amikor nemvolt kutyánk kutyát akartam amikor van akkor meg macska kell..közbe én mindig is macskapárti voltam a tesóm volt annyira oda a kutyáért..már kértem az unokatesóimat is hogy győzzék meg meg az anyukájukat is,de rájuk sem hallgat..Nem tudom hogy lehetne őket meggyőzni..:( :"(
2011. nov. 2. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit segített anyuék meggyőzésében az, hogy odaültettem őket valami kifogással a youtube elé és cuki/vicces cicás videókat mutattam nekik, hogy megértsék mire vágyok. Esetleg valahogy csald oda anyukádat a unokatesódékhoz, hogy lássa milyen édesek a picik.


Viszont neked meg azt tanácsolom, hogy ne csak úgy kapásból hozd el az unokatesódéktól a neked tetsző cicát, hanem ülj le közéjük, vizsgált meg a jellemüket, a házi cicák között is vannak nagyon és kevésbé ölcicák. Hogy ne csalódj megint, és ne hozz el feleslegesen egy cicát, én azt javaslom, hogy olyan 12 hetes koruk körül tölts el egy egész napot a kicsikkel. Addigra már észre lehet venni, hogy ki az aki megmarad a kézben és ki az, akinek mindig van valami dolga, ezért annyira nem. Általában a barátkozósabb, bújós, nyugodtabb cicák ölcicák.


Kalkulálnod kell azzal is, hogyha kijárós cica lesz, akkor lehet őt se sokszor fogod látni, csak amikor alszik, eszik. Persze az arányokat a javadra növelheted az ivartalanítással.


remélem tudtam segíteni :)

2011. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi..:) Már eltöltöttem velük jó pár napot és már ki is választottam egyet aki számomra a legszimpatikusabb..:) Azt szeretem benne,hogy bármeddig megmarad az ölemben és el is alszik, viszont játszani is lehet vele.:D remélem megengedik anyuék.és az unokatesóméknak is jól jönne ha befogadnánk mert már nem nagyon tudják gondját viselni..így is még 5 macskájuk van rajta kívül is..:D
2011. nov. 3. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:
meglett a cica? :P
2011. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!