Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vészeltétek át kedvence...

Hogyan vészeltétek át kedvencetek elvesztését?

Figyelt kérdés

3 napja kellett örökre búcsút mondanunk egymásnak, 13 év után és még mindig nem tudok magamhoz térni.

Leírhatatlanul rossz Nélküle.


2011. nov. 3. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen állat volt?

Én nehezen viseltem a cicám elvesztését, de nem volt 13 éves szegény, csak 2. :(

2011. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
Még egy jó darabig az lesz, és eltelik egy bizonyos idő, amíg csak a szépre, jóra fogsz emlékezni a vele töltött időből.
2011. nov. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A mi tortenetunk ott kezdodott,hogy apum boltja elott egy reggel (2011.junius kozepe fele) egy kicsi cica ult (nem volt tobb 3 hetesnel)vagy kidobhattak vagy elhagyta az anyja.En amugy sose voltam nagy cicas,13 evig volt kutyam.De ez a cica olyan edes volt,hozzamszegodott.Hazavittem,megmosdattam,tele volt bolhaval,kiszedegettem belole,cseppet kapott,allatorvoshoz vittem,a legjobb kajaval etettem,es amugy minden nap levittem apum boltjahoz,mert ott zarasig eljatszott aztan vittem haza.Es egy nap (el voltam utazva 2 napra es apum vigyazott a cicara),apum szokasos modon nyitotta az uzletet a cicaval,Gombival es amikor nem figylt valami hulyegyerekek elloptak a bolt elol.Amikor hazajottem teljesen magam alatt voltam,kiplakatoltam a kornyeket de nem hivott senki.Nagyon sokat sirtam Gombi utan.Szoval kb 2 honapig volt nalam.De Hala az Istennek,ismet mellem szegodott egy,szinten a bolt elott talaltam 1 hete,nagyon szeretem,csak felek ugy ne jarjak mint a masikkal.Hat utcara ezt sose fogom engedni.

L-21

2011. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Cica volt.Még mindig megvan minden tálkája, ételei,mindene, nem bírtam eldobni..
2011. nov. 3. 08:36
 5/10 MarySue ***** válasza:
100%

Részvétem :( Nekem áprilisban volt hasonlóan szörnyű élményem. 6 hónapos kiscicám, Carlos, kiugrott az ablakon a harmadik emeletről. Gondolom a madarakat akarta megfogni. Lényeg az, hogy a betonra esett, és eltört a gerince. Én nem voltam otthon, csak a párom, ő vitte be az orvoshoz, de már sejteni lehetett, hogy nem lehet megmenteni. Elaltatták. Én erről nem tudtam, nem akarta megzavarni a munkámat egy ilyen hírrel (így utólag belegondolva jól tette). Iszonyú volt úgy hazaérni, hogy a barátom kisírt szemekkel közli, hogy inkább üljek le, mondania kell valamit. Egy hétig bőgtem miatta. Igazából a mai napig eszembe jut, feldolgozhatatlan, hogy mikor elmentem, még megvolt, mire hazaértem, már nem láthattam soha többé. Úgy emlékszem, még utoljára reggel mondtam is neki, hogy szeretlek. Legalábbis remélem, ebben hiszek.

Napokig nem bírtam elpakolni az almát, a játékait, a fényképeit nézegettem, és szomorkodtam. De tudtam, hogy ez nem mehet így tovább, így erőt vettem magamon, és elraktam mindent, ami fontos. Mivel nem bírtam már otthon ülni, munkába is 1 órával hamarabb indultam, és kitaláltam, hogy sétálok. Elég nagy táv volt, de viszonylag hamar beértem. Akkor elhatároztam, hogy gyalog megyek minden nap. Igazából nekem ez "segített", zenét hallgattam, és csak mentem, mentem, mentem. Már az fájt, ha meg kellett állnom. Az is nagy segítség vol, hogy az alomból, amiből a cicám is származott, volt még egy kicsi, amit nem vittek el. Carlos testvére. Párommal úgy döntöttünk, hogy magunkhoz vesszük őt, így legalább egy kis része velünk marad. És valóban, nagyon sok közös vonásuk van (pl.: mindkettő rágcsálja a lábam, letekerték a wc papírt, a takaróm alá bújva alszanak).

Krampusz, az új cica azóta is velünk él, már szép nagy, 1 éves, és imádom. Persze nem felejtetheti el velem a másikat. Sőt inkább folyton eszembe juttatja, és ez jó.

Igaz, a te eseted annyiból más, hogy hosszabb időt töltött veled, így több emléked is fűz hozzá. De ha átesel azon a fájdalmon, amit a hiánya okoz, akkor sokkal jobb lesz. Utána már te magad fogsz rá emlékezni, anekdotázgatsz róla. Nálunk is ez volt, 2 hónappal a történtek után könnyezve nevettem, mikor barátommal a macska hülyeségeiről nevettünk. Tudom, hülyén hangzik, de az idő tudja csak megoldani. Sírd ki magad, gondolj rá sokat. Foglald le magad valamivel, ami leköt, és egyszer csak azt veszed észure, hogy "jéé, eltelt úgy 30 perc, hogy nem is gondoltam rá!" De mindenféleképpen hagyj időt magadnak a gyászhoz. Ha nem adod ki magadból, örökre nyomasztani fog.

Ne haragudj, hogy ilyen bő lére eresztettem a mondandómat, de most nekem is jól esett beszélni róla :)

Kitartást!

2011. nov. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem, sajnos már 2 kutyusom halt meg, én sem hittem el, és nagyon borzasztó, de ilyenkor rögtön egy másik állatkát be kell fogadni, így sokkal könnyebb
2011. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Amikor a dokit odahívtam,hogy altassa el, a kedvenc pokrócára tettem,es végig ott voltam Vele, fogtam a kicsi kezeit,simogattam, beszéltem Hozzá, gondolom,így Ő is nyugodtabban ment el...

2011. nov. 3. 08:51
 8/10 anonim ***** válasza:
O....ka mindig ott lesz veled az emlékeidben, s jó dolga volt veled, mert mindig megkapta a szeretet, s a törődést tőled. S minden jót, s szépet. Ha valaki igazán szereti a cicákat az te vagy. Most kürpöl szegényke egy jobb helyen. S majd lesz cicád, mert el sem tudom képzelni, hogy neked ne legyen :). Nygodj békében O..ka cica :(.
2011. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a kutyusommal voltam így.... Januárban lesz 6.-éve hogy nincsen velem.. És még a mai napig is borzasztóan fáj a hiánya... :( Ha csak rá gondolok, hogy bárcsak itt lehetne, hogy bármit odaadnék érte, hogy ő újra itt legyen a sírás elér.. :'(

Idővel könnyebb lesz, de igazán én úgy érzem hogy sosem fogom tudni elfogadni hogy ő nincsen :(


Részvétem a Cicád miatt :(

2011. nov. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 alexandra123 válasza:
én nővérem kutyájára vigyázom aki 3honapja van nálam 4honapos volt mikor idekerult hozzám imádom őt de már elakarják vinni tolem,ő is szeret engem nagyon ugy érzem és rossz lessz ha elviszik de bizakodom benne hogy valahogy jelzi hogy hiányzom neki és vissza hozzák.de nem hisszem:(
2012. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!