Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ugrik fel a macska az...

Miért ugrik fel a macska az asztalra?

Figyelt kérdés
Már kezd kicsit zavarni, hogy állandóan amikor evett fölugrik az asztalra. Mit csináljak, hogy ne ugorjon fel?
2011. nov. 3. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felugrott vedd le róla, és próbáld meg picit megdorgálni, hogy ez így nem helyes. Esetleg vond el a figyelmét valami mással pl. játsz vele.
2011. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Játszanék vele, de már nem kismacska
2011. nov. 3. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod, hogy készül ugrani és figyelmezteted, hogy nem kellene, meg fogja érteni. Ha nehezebb eset, tegyél az asztalra felszeletelt citromot, narancsot és ezek héját, biztos, hogy többet az életben nem megy az asztal közelébe!
2011. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászóló vagyok. Ha van valami, amit tudod, hogy a macskád utál (pl. az enyém gyűlöli a vizet) Akkor mondjuk tegyél egy kis tálba, és tedd az asztal mellé, nem fog odamenni.

Elsőre hülyeségnek hangzik, én is érdeklődtem sokat, ugyanez a problémám volt. De hidd el, legalább annyira bejön, mint amennyire hülyeségnek tűnik.

2011. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Mert macska.Lekell lökddösni és jól leszidni.
2011. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha vmelyik cicám felugrik (amúgy még csak 5 hónaposak) akkor megfogom és kicsit megdörzsölöm az orrát. Nagyon utálják:) és már nagyon ritkán merészkednek fel.

de olvastam már azt az ötletet is, ha felugrik akkor finoman vízzel le kell spriccelni, és egy idő után nem fog felmenni.

2011. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a macska alaptermészete, h fölfele mászik. Így minden ami feljebb van mint a föld, érdekli. Így í szekrény is. Nálunk pl a kredenc és az asztal ziltott, de minden más szabad. De ha nem figyelek felmennek, ha figyelek nem mernek.


Leszoktatás: amikor fenn van, felszólítod a távozásra. Ha nem megy le, lelököd, ha visszamegy lelököd és ráhúzol egyet a hátsójára- érzéssel. Ne félj, tudja miért kapta!


Azt mondják a macska nem tudja...hát tudja. Múltkor találtam egy wc-papírt szétszedve, a bűnjellel a kezemben megkérdeztem, ki volt az. Az egyik cicám nézett rám, kerek szemekkel, a másik eliszkolt laposkúszással. Ez számomra elég bizonyíték arra, hogy a macskák emlékezete nagyon is jó.

2011. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!