Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macska ami nem nő...

Van olyan macska ami nem nő meg nagyra? Mármint úgy értem mint pl. a yorkie kutyák, hogy valahogy beoltják őket és picik maradnak.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen hülyeségről még sosem hallottam. Bocsi.
2009. máj. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
nincs ilyen hülyeséget beszélsz
2009. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Van. Naluk is egyszeru genetika, hogy mekkorak lesznek. De nemtudok kimondottan apronak "fejlesztett" macskafajtat.

Jah, a yorkikat sem oltjak be, hanem genetikailag picik.

2009. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
a macskafajták közöztt van kisebb az átlagnál, de kimondottan mini nincs. Az én cicáim, egy csincsilla perzsa, meg egy exotik (rövidszőrű perzsa) nagyon picinek számítanak, alig érik el a 3 kilót.
2009. máj. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a macska nem domesztikált annyira, mint a kutyafélék, a szelektált tenyésztés nem méretbeli, hanem szín- és szőrminőségbeli különbségekben nyilvánul meg.

A yorkshire terrier pedig nem injekciótól marad kicsi.

2009. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

van..de ez nem az oltástól, hanem a fajtától függ.

a singapura macska a legkisebb méretű. [link]

2 és 3,5 kg között lehetnek.

2009. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A beoltást nem úgy értettem, hogy kap egy injekciót és akkor pici marad. Hanem, hogy úgy tenyésztik őket vagy mit csinálnak, van egy ilyen szakszó (ha még sincs, bocsi, de én tényleg hallottam már ezt a kifejezést). Aki meg azt mondta hülyeséget beszélek, hát köszi..Épp azért kérdeztem meg, mert nem tudom, hogy van-e ilyen, és ha kutyáknál működik akkor macskáknál miért ne..szerintem. Aki viszont rendes választ írt, annak köszönöm :)
2009. máj. 7. 01:01
 8/16 anonim ***** válasza:
A tenyésztésnek (akár kutya, akár macska) az a lényege, hogy egy adott fajt nemesítenek, tökéletesítenek. Az arra irányuló kisérletek viszont, hogy Tesco gazdaságos macska jöjjön létre, szerintem állatkínzás kategóriába tartoznak és tilosak.
2009. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia,

én normális választ irtam, de meg kell védenem a többieket: igenis hülyeséget beszéltél, a kérdésed egyértelműen "oltás" mint injekcióként értelmezhető. Valóban hallhattad ezt a szakkifejezést a növényeknél, a facsemetéket szokták oltani, hogy mondjuk kétfajta cseresznye legyen ugyanazon a fán, vagy két eltérő színű virág.

2009. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
ok, akkor hülyeséget írtam, szóval az "oltást" vegyétek úgy, hogy nem írtam :) amúgy meg szerintem attól még, hogy pici marad a macska (mármint méretre) egyáltalán nem állatkínzás.. vegyük pl. a csivavákat néhány fajtáját vagy a törpenyulakat és ehhez hasonló pici állatokat, amik eredetileg nem voltak olyan picik.
2009. máj. 7. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!