Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tiszta hülye a macskám, mit...

Tiszta hülye a macskám, mit kezdjek vele? Nem tudom megnevelni.

Figyelt kérdés

Itt született, benti házimacsek, pont ma 8 hónapos. Nagyon rossz, harap, karmol, sokszor játékból, de ma már nagyon túlzásba vitte. Nekiment az anyjának elég durván, aztán az én kezemnek mert nem engedtem oda. Rendesen szétkarmolt, folyt a vérem is...

Miért csinálja ezt? Ilyen idősen az előző macskáim már nyugisak voltak, tudták mit szabad és mit nem, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Bárkinek nekiugrik ha olyanja van.

Próbálkozok a vízzel locsolós dologgal, de nála ez sem válik be. Mit tehetnék még?


2009. máj. 6. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Két dolgot tehetnél. Először is ivartalaníttatsd, másodszor ha ezek után is vad, szoríttsd meg ha karmol. Ha jobban karmol, jobban szorítsd. Ő fog veszteni és többé nem lesz ilyen gond. Persze ha a nami virtus okozza a viselkedést, akkor önmagában a fizikai retorzió édeskevés.
2009. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanilyen, csak ő 4 nap múlva lesz egy éves.:)

Akárki a közelébe megy, morog, fúj rá, néha nekik is megy. Eddig mindig hagyta, hogy felvegyem és simogassam, mikor bolondján volt, de ma nekem is odakapott.

Volt már ilyen macskám régebben, ő később lenyugodott, pedig nem is műttettük meg és kölyke sem lett. Előbb-utóbb ők is le fognak nyugodni, csak ki kell várni...:S

2009. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Szorítós módszer plusz ha nagy hóhányó volt meg szoktam fogni a marjánál (ott a bőrt ahol az anyja is cipelte kismacs korában) és rongyba rázom. Persze finoman, de értse a célzást.
2009. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nála is az lehet a gond, amit a lenti linken írnak. Olvasd el, hátha kapsz valami jó ötletet.


[link]

2009. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, rossz a link.


[link]

2009. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítsd, azzal csak jól járhat. Játszál vele sokat, mert lehet, hogy csak unatkozik és a fölös energiáit rosszra fordítja.
2009. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az én macskám is elég vad, szeret karmolni meg harapni. Én ilyenkor játszok vele és jól kifárasztom :-) Vettem neki egy szőrmók egeret, kötöttem a farkára cérnát, azt szoktam húzni a szőnyegen (vagy az udvaron), ő pedig vadászik rá. Nagyon élvezi, 10 perc után pedig úgy ki van fáradva, hogy már csak elnyúlik és alszik.
2009. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szoktam vele én is játszani, bújócskázunk, rohangálunk fel le a lépcsőn, néha már a korláton csúszik le annyira siet:D De sosem fárad el. Hiperaktív vagy nem tudom, testvérei nem voltak, talán ez is a gond forrása? Pici korában nem volt kivel játszania, csak az anyjával, de az meg túl lusta hozzá.
2009. máj. 7. 17:30
 9/12 A kérdező kommentje:
07:20 Jó az a link, teljesen illik a macskámra ez a leírás, tünetek, minden, majd az ott leírtakkal próbálkozok mostantól. Remélem beválik.
2009. máj. 7. 17:38
 10/12 anonim válasza:
Az én cicám is ilyen de ez az oldal már nem él :/ valaki kérlek elküldené vagy leírná mi volt benne ? :S köszönöm ( Remélem a cicusod már jobban van :) )
2012. júl. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!