Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fürdessem meg a macskám?

Hogyan fürdessem meg a macskám?

Figyelt kérdés
A macskám nagyon fél a víztől és ha csak a közelébe is viszem máris nagyon kikarmol. Hogy fürdessem meg? Mit csináljak, hogy ne karmoljon ki?
2011. nov. 5. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Macskát miért kell fürdetni? Életben nem halottam ilyet,macskát nem szokás fürdetni,csak összemar annyit érsz el vele.
2011. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos?

Ha igen, és sehogyse bírja a vizet, akkor mosd át vizes szivaccsal, azzal is tisztul vmennyire.. vagy játékkal csalogasd be a vízbe, a lényeg hogy ne dobd bele, csak fokozatosan szoktasd.

2011. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell fürdetni! Macskák tisztálkodnak. Tegyél rá bolha, kullancs irtót ha kinti macska és néha fésüld át a szőrét, ennyi.
2011. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez két emberes meló nálunk :) Párom lefogja a cicát, én fürdetem, és mindannyian vizesek leszünk :D Szóval: amire figyelj(etek) valószínűleg karmolni v harapni fog, de mindenképp menekülni akar majd. Gyorsan levizezitek, gyorsan samponozod gyorsan lemossátok és jól megtörlöd törölközővel. A fejét ne mosd meg!!!! Csak a feje tetejét külön ronggyal
2011. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És macskának szőre is hullik a fürdetéstől aztán.Nem volt normális aki kitalálta ezt.Néz utána csak..
2011. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem a szükség nagy úr. A cicám benti cica alapból, de addig sírdogált, hogy naponta mégis kimehet, aminek dohos szag a szőrén, sebes láb, csipás szem, koszos fül, és a tappancsokba ragadt ismeretlen eredetű kosz az eredménye, tehát muszáj volt a pancsi! Amennyire féltem tőle, annyira jól sikerült. Az első két lábát összefogom, a hátsóval beleállítom a kádba, amiben már ott a cicasamponos langyos víz, mellette pedig be van készítve a meleg víz egy nagy tálban, plusz a törölköző. Tehát beleállítod a kádba, a vízzel locsolgatod, samponnal átvakargatod,tappancsok jobban, feneke még annál is, feje búbja még mehet, füle és pofija TILOS (fülét babaolajos fülpiszkálóval, pofija, szeme kamillateás vattával), ezek után leöblíted a szőrét a vízzel a tiszta meleg-langyos vízzel. Törölközőbe betekered végezetül, ekkor már nem engedi a törölgetést, azt majd ha megnyugszik az öledben, ugyanis ezek után én a becsavart macskát, (törölközőből csak egy macskafej látszik ki :)) az ölembe veszem, kiülök vele a napra, most már konvektor elé, és simizem, meg vigasztalom, mert egy világ dőlt benne össze! :) Ha ez sem sikerül, a szomszédasszonyom a cicahámot és segítségül hívja mindehhez! Igenis, ha jónak látod fürdesd meg, de cicasamponnal lehetőleg, hogy tényleg a szőre se hulljon ki! Sok sikert! :)

2011. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem írtam, mert szerintem természetes: hajszárító TILOS! Csakis a törölközős vigasztalás-dörzsizés a konvektor előtt, aztán fésülgetés is mehet, ha még nem utál nagyon! :)
2011. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj hagyjuk már ezt a macskáknak árt a fürdés marhaságot! Semmi baja nem lesz tőle ha félévente egyszer meg vannak fürdetve! Neki is lerakódik a szőrébe egy csomó por meg zsírosodik is neki. Sokkal szebb fürcsi után. Nem mondom nem kell havonta megfürdetni, de néha nem árt. Engem pl az állatorvos utasított rá élősködők lárvái miatt- befogadott cica. Nem hullik a szőre egyik cicámnak sem, és mindkettő túlélte agyérgörcs és szívroham nélkül. Nem kell itt mindig túlaggódni meg a többi. Az én cicám az arcomon alszik, aztán az alomban hempereg, na nehogy már ne mosdassam meg, majd akkor ennyi erővel én is alhatnék a szaros alomban, nem????
2011. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg miért létezne ezerféle cicasampon, ha tök ártalmas a fürdetés? Nem hiszem, hogy ennyire marketing....
2011. nov. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!