Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a nőstény cicámnak ivartalanítás után ömlik a nyála?

Figyelt kérdés
Reggel 9 körül végezték a műtétet, azóta nem evett,nem is ivott, kb fél órája pedig a nyála is nagyon folyik. Elég rossz bőrben van. Az állatorvos szerint (most hívtuk telefonon) semmi baja, de én nagyon ideges vagyok... :S :(
2011. nov. 5. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem lesz semmi baja. Nekem két nősténymacskámon is végeztek ilyen műtétet. Mind a kettő ép és egészséges. Az enyémek sem ettek először sokat. Adjál neki langyos tejet, meg konzerv kajával (inkább olyannal, aminek van folyós szaftja) kínálgasd, esetleg valamilyen husival, amit szoktál neki adni amúgy is, és tudod, hogy szereti.

Az mondjuk nem túl jó, hogy nem ivott, de előbb mindenképpen igyon! Ha ivott eleget utána adjál neki enni.

2011. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is műtötték a cicám,szerintem nem lesz gond vele. Gondolom még nincs magánál,(altató,nyugtató. Kb. 3 napig nem fog enni, de vizet mindenképpen adj neki, nehogy kiszáradjon, és hagyd pihenni. Az enyémnek nem folyt a nyála, de szédelgett. Nem tudom szoba cica-e, az enyém nem volt az, de akkor még felépült addig behoztam még ha bekakilt is.A "rossz bőrben van" meg természetes szerintem, hisz felvágták a hasát, ilyenkor az én cicámnak is "beesett a pocija". Majd rendeződnek a szervei, remélem nem lesz gond vele:) Mielőbbi gyógyulást a cicónak:)

2011. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy megy ez, de a tieidnek is folyt a nyáluk? Egyszerűen nem akar inni, hiába kínlágatom. :(
2011. nov. 5. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt nem hinném hogy kiszárad, nekem a doki annó azt mondta hogy ne aggódjak, aznap se inni, se enni nem fog, sőt enni max 3 nap után, hát nekem 4 cicám ivartalanították mind eltérő volt. Sőőőt előbb butaságot írtam, nem is aznap nem ettek, még másnap sem ,mert nekünk a doki mondta hogy 1 napig nála marad (az összes cica) megfigyelésre, és csak másnap hozhattuk haza. Szóval mikor műtötte, akkor én nem láttam azon a napon. Lehetséges hogy folyt a nyála. Szerintem ne aggódj friss seb, friss műtét, holnapra jobban lesz.
2011. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szegényke, az altatás miatt van ez, nekem is ez volt az enyémmel. Legyetek mellette sokat, felügyeletet igényel a műtét után, pont ezért. Jobbulást neki :)
2011. nov. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Sajnos még mindig nincs jobban, kapott szurit és elmúlt a nyáladzás, de még mindig nem ivott egy kortyot sem. A doki szerint csak stresszel, de én nem bízom benne. :(
2011. nov. 6. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akar inni, fecskendővel itasd meg. Oldalt nincs foguk, ott be tudod dugni a fecsi csőrét és lassan nyomd bele a szájába.
2011. nov. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicussal?
2011. nov. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdeklődést! :)

Sajnos jól gondoltam hogy ez nem normális dolog. Miután kihívtuk az állatorvost, és nem volt hajlandó normálisan megvizsgálni mert még mindig ragaszkodott ahhoz hogy a stressztől nyáladzik, belenéztem a szájába én. Tiszta fekély volt a kis nyelve, úgyhogy azonnal rohantunk másik orvoshoz. Két hétig tartott a kezelése, de még mindig nem gyógyult teljesen a nyelve. Egyébként jól van, csak még mindig nem tud egyedül enni. :(

2011. nov. 30. 10:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem hallgattál ránk:)A fekélynek van köze a műtéthez, vagy csak elkapott szegényke valamit? A cicónak jobbulást, és nagy simit a buksijára:)
2011. dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!