Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a cicátoknak a pórázon sétálást?

Figyelt kérdés
Már nagyon ügyesen viseli a cicám a hámot, de pórázon még nagyon bizonytalanul sétál, folyton szólítgatni kell, meg áll. Ti milyen módszert használtatok?
2011. nov. 5. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
szagoltass vele valami kedvenc kaját amit szeret,és tedd le egy pontba... és odáig vidd el.. ha érdekli elmegy odáig.. és engedd hogy egye meg és most hogy ügyes jó cica szóval dicsérd.. pl jutalom falatot is lehet venni kb 2-300 forint : )
2011. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A macska nem úgy sétál, mint a kutya, ne várd tőle. Tkp. ő "sétáltat" téged :)) Az enyém 2.éve van itt, azóta visszük le mindennap. Leérünk a ház elé, ácsorog, nézelődik, majd elindul valamerre. Lehet, hogy megyünk végig utcahosszat, de lehet, hogy pár méter után visszafordul és újra kikötünk ott, ahonnan indultunk :)) Türelem kell hozzájuk, de én már megszoktam. Nem szeretik a túl nyílt terepet, a házak mellett vagy a bokrok mellett érzik magukat biztonságban, arra is legyél tekintettel. Én időnként próbálom vezetni másfelé, de olyankor egyszerűen lefekszik és morog, nem indul. Jó pár hónap telt el egyébként, mire egyáltalán átmentünk a másik oldalra, addig csak le a parkba, a bokrok mellé és ott le-, fel mászkáltunk :)) Kutyáktól nem fél, inkább tőle féltik a kutyákat, pláne azokat, akik kaptak már pofánhúzást macskától.

[link]

2011. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) hihetetlenül sokat segített a válaszod, azt szeretném még tudni hogy azzal a problémával mit lehet kezdeni, hogy ha meglát egy embert vagy kutyát rögtön elrohanna?
2011. nov. 7. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen :) Lassan hozzá fog szokni az emberekhez. Olyankor vedd fel, nyugtasd meg. Az enyém az idősebb, főleg a bottal járó emberektől fél, vsz. rossz emlékei lehetnek. A gyerekekhez mindig odamegy, mert van öt unokánk, velük jól kijön. Egyébként élmény, ahogy megyünk, elég nagytestű, (annak ellenére, hogy nőstény), ezért kiskutyának vélik. Mikor közelebb érnek, ki hangosan, ki csak úgy maga elé: jé, ez egy macska :))

Sok kutya "ismerőse" is van már, rendesek errefelé a kutyagazdik, rögtön pórázra veszik a kutyukat, ahogy meglátnak. Mint írtam, rengeteg türelem kell hozzájuk, de hidd el, megéri.

2011. nov. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!