Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az a hőmérséklet, ami...

Mi az a hőmérséklet, ami alatt ne vigyem ki a panelcicát sétáltatni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Panelcicám van, és sokszor próbál kiszökni a bejárati ajtón. Valahol olvastam, hogy ha levinném sétáltatni, nem szökdösne ki. Vennék neki hámot és pórázt, aztán kivinném. Tudom hogy a kinti macskák jól megvannak kint a hidegben, de mivel ő panelcica, hozzá van szokva a meleghez. Kb. mennyiért tudok neki venni macskaruhát, meg hámot + pórázt?

Esetleg egyéb tanácsokat is hallanék olyanoktól, akiknek panelcicájuk van.


2011. nov. 6. 12:37
 1/8 hell-ikon ***** válasza:

Hát a "jól meg vannak kint" az túlzás, csak elviselik, mert mást nem igen tehetnek.

Az árban nem tudok segíteni, mert nekem kijáró macskáim vannak, de annyit tudok segíteni, hogy a macskád úgyis "közli" majd veled ha nem kér a sétából (pl. megtorpan majd visszafordul az ajtóban, amint megcsapja hideg).

Ezt az enyémek is rendszeresen elszokták játszani télen. Hiába van bent alom, jobb szeretik kint intézni a dolgukat, legyen bármilyen hideg. Sokszor ez azzal jár, hogy csak harmadik, negyedik ajtónyitásra mennek ki, s rögtön jönnek is be, ahogy a kis és nagy dolog el lett intézve.:D

2011. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hell-ikon ***** válasza:

Ja!

Ezt elfelejtettem:

Állatorvosom szerint a macskák -3 fokig hidegtűrők.

Bár ezt azzal kapcsolatban jegyezte meg, hogy eme hőmérséklet alatt plusz párosítva még a nedves, párás,ködös időjárással könnyen megbetegedhetnek ha kint vannak tartva és nem nagyon van hova elbújniuk.


(Első látogatás alkalmával jegyezte meg, 10 éve, mert akkor még nem tudta, hogy benti macská(I)m lesz(nek).)

2011. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A macsák utálják a hideget, így nincsenek meg kint jól, csak ez van alapon eléldegélnek. Ebből kiindulva, ha nagyon hideg lesz a cicádnak esze ágában se lesz kimenni. Így ha látod, h nem akaródzik neki, vidd vissza.
2011. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fabyen ***** válasza:
75%
A cicáknak mégha felnőtt is, szeptembertől ki kellett volna szoktatni, minden nap egy kicsit és egyre többet(több órára), mert ha időben nem nő ki rendesen a téli bundája és kiviszed 1-2órára biztos hogy meg fog fázni. A macskanátha pedig az egyik legrosszabb, mert könnyen belehal a cica. Ha nincs ivartalanítva akkor azt ajánlom, mert megnyugszik utána. Most már semmiképp se gondolkodj kivitelen ezen a télen. (menhelyi külsős segítő)
2011. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is tegyük tisztába a macskák nem szoktak megfázni és emberi értelemben náthásak lenni. Kaphat egy tüdőgyulladást mondjuk, de klasszikus náthát nem. A "macska nátha" okozója az egy vírus, nem a hideg.


Másrészt kérdező, a macskát, ha kiviszed annál jobban menni akar majd. Nem fog megnyugodni attól, hogy mászkálsz vele egy kicsit, sőt. Akkor biztosan tudni fogja, hogy van "kint" is, szagos-zajos-érdekes és igénye is lesz rá.

2011. nov. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké utolsó kettő, látom nem értettétek. A kérdező kiviszi a cicát sétálni bizonyos időközönként, pont. Nem az a kérdés h kíváncsi-e a zajokra, blabla, csak az h befagy-e a kis segge...
2011. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kedves utolsó. Rendesen elolvastad a kérdést? Csak mert a második mondat az, hogy olvasta, ha kiviszi, akkor nem akar majd szökni. Ha életedben volt nem kijárós macskád, amit próbáltál kivinni kicsit, hátha az elég neki, akkor tudhatod, hogy onnantól kezdve szabadul el a pokol, mert akkor megtudja mi van ott, megtetszik neki és 100% hogy menni akar, de az nem biztos, hogy neki elég, ha a gazdi úgy gondolja, hogy majd vasárnap délben egy órát. Ugyanúgy szökni akar majd, sőt még jobban. Szerinted baj, ha a kérdésnek ezen részére is reagál az ember?
2011. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én a cicámmal minden nap lemegyek sétálni, most még októberben van, de azért elég hideg volt este, szerintem télen még a havat is élvezni fogja, íme a cicám séta és fáramászás közben:

https://www.youtube.com/watch?v=jHYN8PCtLlY

2012. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!