Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sebes a cicám lába. (8 hónapos...

Sebes a cicám lába. (8 hónapos egyébként és nőstény) Betegesen régóta. Mitől lehet vajon és mit tehetek?

Figyelt kérdés
A hátsó lába a cicámnak sebes, konkrétan hiányzik a sarka, állatorvosnál voltunk, kapott egy drága kék-krémet, azzal kenem, majd bekötözöm neki, elég szakszerűen, újabban kap rá egy divatos kis bébizoknit is, elmondhatatlanul utál egyébként, de félek, hogy elfertőződik!(Azt tudni kell, hogy olyan kis vadul hülye, hogy a saját lábát is elég merészül harapdálja) Már egy hónapja biztos ilyen, az érdes nyelvével ugye csak még rosszabbít a helyzetén.... én bepanthen-neogranormon-sudocrem valamelyikére gondoltam...hatalmas hülyeség? :) Sőt betadinon is gondolkodtunk, de magamról tudom, hogy a piercingemet is pl állatira csípte...
2011. nov. 6. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

A betadin is jó, de a kék krém is hatásos.

Azt viszont jó volna tudni, hogy mitől van a seb. Ha kijárós cica, akkor lehet, hogy szerzett egy sebet ami begyulladt és kifakadt, de ebben az esetbenkellett volna szurit kapnia meg antibiotikumot.

Ha nem kijárós, akkor lehet allergia.

Elég érzékenyek ilyen korukba a cicák, nálunk kifejezetten az alutasakos kajára allergiás a cicám, eltartott pár hónapig mire rájöttem, hogy az alutasakos kaja a hibás, pontosabban a Gourmet gold és perle egyaránt.

' hónapja hoztunk egy kis kandúrt akit az előző gazdi gourmet-val etetett, így kénytelen voltam én is azzal folytatni, de ha a kicsi kap, akkor a nagycicám is, nem kellett több 5 napnál és megjelentek a sebek a nyakán és a lábán. Egyértelműen zvol a hibás mert abbahagytam ( a kicst is átszoktattam nyers csirkére és prémium tápra) így mindkettenrendben vannak.

Próbálj változtatni az étrendjén. Alutasakost ki lehet zárni, mer mind egy sutyok, tele tartósítóval, húst meg még csak hírből se ismeri..

Hidd el érdemes prémium tápot venni, mert kevesebb fogy, jobban van tőle és azt a pénzt megspórolod az állatorvoson.

A kék krémet meg használd, nem bj ha lenyalja, de napi 2-3szor kend be neki!!

Sok sikert

2011. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocs, kicsit kesze-kusza ahgy írtam, de remélem érthető! :)

Szóval az állatorvosra szánt pénzt spórolod meg az prémium táppal. :)

2011. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, érthető volt és köszönöm! Még annyi, hogy a táp elég neki és a házikoszt(húsok és húsleves, mert azt imádja) :)?
2011. nov. 6. 19:03
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és a neogranormon-bepanthen-sudocreme...vélemény? Rosszat tehet?
2011. nov. 6. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:
semmiképpen ne kenjed emberkenőccsel, az én macskámnak volt egy pattanása vagy mije, amit szépen véresre kapart, be akartam kenni bepanthennel, de végül mégiscsak állatorvoshoz vittem és ő adott egy macskának való krémet és megtiltotta hogy olyan krémmel kenjem be, mert mérgező lehet
2011. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kék krém és a betadin tökéletes, ne kísérletezz, mert baj lehet belőle.

Prémium táp és házikoszt, nálunk így vált be.. Próbáld pár hétig így, ha javulást látsz, akkor a kajára volt allergiás, azért jöttek a sebek.

Sok sikert, majd írj, hogy javul-e a helyzet :)

2011. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos a kék krém nem vált be, pedig jó drága volt, de egy jó kis fürdés, aztán neogranormonos kezelések helyrehozták azóta! :)
2012. jan. 9. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Hmm, érdekes, hogy a kék krém nem jött be mégsem. A lényeg az az, hogy helyrejött.

Jó egészséget cicának és gazdinak is.

2012. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen és viszont kívánjuk! :)
2012. jan. 10. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!