Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül éves szinten...

Mennyibe kerül éves szinten egy macska?

Figyelt kérdés
Szeretnék és lesz kiscicám,de anya kéri,hogy mennyibe fáj évente?
2011. nov. 6. 19:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ.

Például kertes házban laksz és kinti cica (is) lesz vagy csak benti?

Ha benti akkor havi 700-1500 ft a macskaalom, attól függ milyen drágát veszel.

Kell alomtálca is, kb 5000ft.


Mivel akarod etetni? Megkapja otthon a maradékot? Én kiskoromban minden cicámat maradékkal etettem, kevés tápot kaptak, ez így elég olcsó.

A száraz táp havi 1000ft-tól 10000-ig is terjedhet, attól függ milyen minőségűt adsz neki.

Ha konzervet akarsz adni neki, az napi 100ft-tól 300-ig terjedhet.


Az orvosra, mondjuk évi 10000ft-ot kell gondolni, ha beteg lesz.


Az oltások nem tudom mennyik lehetnek, de tippre 10.000 és 20.000 között. De az csak egyszeri.


Akkor, ha fürdetni akarod, akkor 3-4 sampon egy évben elfogy, Kb 2000 ft.


Ha kinti cica lesz, akkor bolhákat is kell írtani, az is benne van ébi 3-4000 ftban.


Nos add össze.


Aztán mondd el anyukádnak, hogy igazából mindegy mennyi, mert egy cica minden pénzt megér. :)

2011. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
AZ attól függ, hogy milyen minőségű élelmet akarsz neki adni, bent lesz e tartva, stb....De én abból indulok ki, hogy bent lesz! Elsősorban kell neki: alomtálca, alom, alomlapát, bár azt meg lehet oldani, kaparófa, játék, és természetesen kaja. Az alomtálca is változó, de egy átlagár, mondjuk 1000 Ft, az alom átlagban, 350-5 kg, lapát 400 Ft, kaparófa mondjuk 2000-3000 Ft, én vennék neki egy saját plédet, (JYSK-ben már 600 Ft-ért is van), játék 300-400 Ft, plusz egy fonalgombolyag, tálka (víznek+kajának, külön száraz-külön nedves). Na és akkor a kaja, én többféle tápot szoktam cserélgetni, mmint a márkáját nézve, plusz nedveset is cserélgetem. Ez mondjuk havonta (ha olcsón akarod megúszni) olyan 3000-3500 Ft, de ez tényleg ha kifogod az akciókat, plusz ez mellé adj neki néha házikosztot, az enyém nagyon szereti a húslevest is. Tejet inkább hanyagolnám! Ja Tescos alom NEEEE! Nagyon rossz, kipróbáltam kíváncsiságból, de valami röhej. Tehát alom pedig mondjuk másfél hetente kell egy 5 kg-os, az havi 800 Ft. Ez így kb. 50 ezer, és akkor a legfontosabb még nem is volt....orvosi ellátás, felmerülő betegségek, mert sajnos vannak. Oltások, féregtlenítés, esetleges ivartalanítás (10 ezer), előbbiek évi 15 ezer kb. De azt leszögezném, hogy én most mindenből a legolcsóbbat számoltam, én eléggé kényeztetem, meg bújom az akciókat ár-érték arányt tekintve. Kapni szokott purina one tápot, whiskast, kitekatot, friskiest, ritkán royal canint, félix, (abból a nedveset imádja), én a LIDL-sről is csak jót tudok, pennys, Fressnapfból meg bármit... :)Kap még szőrcsomósodásgátló tápot, a fogára is adok neki plusz szimpla vitamint, amiből egy havi adag kb. 500 ft, pedig állatorvos adta. Ja és imádja a cicakolbászkákat, ha valahova csalogatom, azzal történik! Remélem nem volt nagyon összevissza, és gyakorlott cicatartók szemében pedig nem nagy hülyeségeket írtam, inkább havi számolásban adagold anyudnak, mert éventeiben kicsit hirtelen soknak tűnhet. :) Sok sikert, és szeretetet a cicuhoz! :)
2011. nov. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem két cicám van.


kaja, alom stb 10000/hó kb. tehát egy cicának 5000/hó de ha prémium táppal etetsz lehet a duplája is.


Oltás évente 5000 körül, de az első oltás kiscicának kb 10-15000, mert egy sorozatot kap.


Ivartalanítás: 10-15 ezer, ha lány és 5-10 ha fiú


ezen kívül egyszeri kezdő kiadás- alomláda tálkák miegymás kb 20-30 ezer.

2011. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Oltás 4000,-;féreghajtó 2000,-; alom 20000,-; száraztáp 12-15000,-; hús 14-16000,-; ha kijárós Frontline csepp 12000,-; jutalomfalat 3-4000,-; és ha beteg lesz, lehet több 10 e is az orvosi ellátás.
2011. nov. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegy hogy kinti-benti cica lesz-e.


Ha csak az ennivalót nézzük, akkor az nálam megvan havi 2000-ből, mert kap házi kaját is, főtt hús, leves, rizs, tészta, virsli... meg mindig az kell neki amit én is eszek. Ne legyen túl fűszeres kaja és persze nincs csoki sem, de a nyers hús és a tej sem jó neki.

Ezen kívül veszek neki tápot, a Fressnapfban szoktunk vásárolni és ott ennyiért (2000 ft) már lehet venni egy adag száraz tápot és néhány konzervet. Ha van a közeledben állateledel bolt esetleg tudsz kimérve is venni jó minőségű tápokat. Egyébként nem vagyok a száraz táp híve, inkább csak a plusz vitaminok miatt adom.

Venni kell egy etető és egy itató tálat, de ezt egy 100Ftos boltban is beszerezheted.


A féreghajtó nem drága, mert a macska a súlya után kapja, egy kölyöknek pár száz forint egyszerre. Az állatorvos elmondja majd, milyen gyakran kell használni.


Az oltás állatorvos függő, a miénk elég olcsó, de amíg kicsi addig gyakrabban kap, utána már pár ezer forint évente.


A bolha irtásnál nálunk a frontline spray vállt be, ez 5000 Ft, de másfél évre elég egy cicának. Van ezen kívül sok más lehetőség is, cseppek, fürdetők, egy boltban ezt is elmondják. A nyakörvet nem ajánlom, mert mindenbe beleakassza.


Ezen kívül jó még 5-10 ezer forintot félretenni állatorvosi költségekre ha baja lenne a cicának, de reméljük nem lesz.


Ha benti a cica, akkor kell alomtálca 2 db (1000 Ft darabja) macskaalom (változó az ára) és játékok, fekvőhely, kaparófa stb. Ezt csak egyszer kell megvenni, és a játékokat te is megcsinálhatod neki.


Ennek tükrében azt mondom, hogy kinti cica esetén nálam a tartás 3000ft/hónapba jön ki, bentinél a macskaalom miatt több lesz.


Ettől persze lehet sokkal több is, a kaja a játékok és hasonlók miatt, de figyelj oda, hogy megfelelő minőségű és mennyiségű kaját kapjon, mert tovább lesz egészséges.


Állatorvosi költség még az ivartalanítás, de ez ugye csak egyszer van, és ha valami baj történik (pl megsérül) akkor jó a vésztartalék.

2011. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves eddigi válaszolók: Benti fiú cica!
2012. jan. 7. 09:20
 7/15 anonim ***** válasza:

Húha, én már kiszámoltam magamnak múltkor, kár volt. :D

Nekem egy évre 12x15.000 Ft a két macskám, az egyik fajtatiszta, őmiatta prémium kaját veszek.

Szárazkaja 1 hóra osztva 4000, alutasis amivel keverem, hogy ne legyen uncsi 3x12-es R. Canin= kb 9000 + alom két hétre nekem 700 Ft :), a legolcsóbb tétel. És az apróságokat még nem számoltam (amit útközben kell venni pl. sampon a fajtatisztának, jutifalatok, szőrápoló cuccok, játékok, vitaminpaszták stb.).


Sok-sok, dehát inkább ez mint a cigi meg a pia. :D

Kétcicás gazdi 23 év

2012. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sorry, az oltás nincs benne, tehát ehhez nekem + 8000 Ft a kombi oltás, ez fullos vakcina. Mindenképp ajánlok min. egy egyszerűbb kombi oltást, ez kb 3-4000 Ft lehet, és évente kell neki adni, kölyökkorban viszont van néhány oltás ami külön van. Inkább nem írom le, hogy mennyi a minimális végösszeg. :D

Kétcicás 23

2012. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A két cicás gazdinak!

Attól hogy fajtiszta, ugyanolyan mint egy normális házi cica. Nekem két fajtakeverékem van (norvég erdei+oroszkék keverék és egy oroszkék keverék), és kb. ugyanennyit költök rájuk, pedig nincs is hosszú szőrük.

Nem tudom mennyit költök rájuk, igaz nem Royalt kapnak, elég kényes mindkettő a kajára, szóval sokszor kevertet kapnak. Itt forgalmaznak a városunkban egy jó minőségű, drágább kategóriás tápot + konzervet/alutasakos stb. macska/kutya kaját, én azt adom neki, mivel a szüleimnek élelmiszer bolttól kezdve mindenük van, így olcsóbban is kapjuk meg.

Megkapnak mindent, mind a kettő bent lakik. És nem fajtatiszták...

2012. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem két cicám van. Itt olvasgattam, hogy milyen röhej tápokat adtok a macskáitoknak. Pl. a fressnapfból.

Van egy törzskönyves kutyám, mielőtt megvettük volna, többször voltunk a tenyésztőnél. Mai napig beszélünk, és ellenzi a fressnapfot, és ezeket a purinás tápokat, mert szerinte méreg. És akkor a whiskasról meg a pedigreeről ne is beszéljünk... Szerinte csak játékot lehet venni onna, minden más hiába drága, méreg, csak megöli szegény kutyát. Régebben vettünk onnan macska és kutyakaját, de mióta ezt elmondta, azóta csak felszerelést veszünk onnan, vagy rendelem...

Az enyém Acanat kap vagy Joserát, amit nagyon szeretnek,és nem drága egyik sem.

Most visszatérve a macskákra. Két fajtatszta macskám van, akikre rengeteget költünk, na meg a kutyára, de megtehetjük... És minden pénzt megérnek :)

Kaparófájuk mondjuk nincsen, de mivel kutyakozmetikusnál levágják a körmüket, így nincs szükség rá...

2012. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!