Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám kiűzni a macskám...

Hogyan tudnám kiűzni a macskámból a gilisztákat? ://

Figyelt kérdés
Kinti-benti macskám van.Ilyenkor amikor hideg van inkább bent szokott lenni és észrevettem,hogy valami fehér lóg ki a seggéből,megnéztem közelebbről és láttam,hogy mozog ezért csak arra tudtam következtetni,hogy gelesztás...Tudtok valami házi módszert amivel ki tudom űzni belőle a férgeket..Persze veszek neki féregtelenítőt,ha a házi módszer nem jön be... 13/L
2011. nov. 7. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Etesd meg egy kiló fokhagymával. De nem valószínű, hogy ez sikerül. Szóval vidd féregteleníteni.
2011. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne házi módszerekkel kísérletezz. Vegyél Neki féreghajtó tbl., beletöröd a kajájába, és kész. Nem drága a tabletta, és hatásos. Minnél előbb!!!
2011. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elmész a patikába, és kérsz féreghajtót.
2011. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fokhagyma állítólag jó, de azt soha ne fogod tudni egy macskába beleimádkozni. Viszont kb. 200 forintért kapsz neki speciális készítményt az állatorvosnál. 3-4 havonta érdemes adni neki, mert a férgesség akár az életébe is kerülhet, ha nagyon elszaporodnak benne a férgek.
2011. nov. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, az állatorvoshoz menj, lehet kapni olyan féreghajtót, amely fecskendőbe van töltve, abból két borsószemnyit az ujjaddal benyomsz a macska szájpadlására, oda felkened, és onnan a macsek lenyalja magának. A házi módszerrel ne kísérletezz. Ha van kutyád is, akkor a kutyán is el kell végezni, mert egymást fertőzik.
2011. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
inkább a féregtelenítő mert az hatásos:)
2011. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Virág6 ***** válasza:
Gyógyszertárban is lehet kapni féreghajtót.Még egy dolog.Mikor az én macskám volt gilisztás,javasolta az orvos,hogy mi is szedjünk biztonság kedvéért.Persze ha simagattad akkor.
2011. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A házi praktikák sz.rt se érnek. Mostanában a Cestal Cat tablettára is sokan panaszkodnak (én is), mert nem viszi ki belőlük rendesen a férgeket. Viszont a Ferdocat nagyon jó! Van paszta és tabletta formában is, valamivel drágább, de sokkal jobb. Én tablettát szoktam venni (egy levéllel adnak nálunk, az 10 db) és az sokáig elég. A pasztát nem szeretem, mert ha egyszer kibontom, hajlamos megromlani. A tablettával nincs ilyen gond. Szóval, én (rengeteg macskával) a Ferdocat-et ajánlom, főleg, hogy az nem csak a sima férget, de sok másfélét, amiről nem is tudsz, hogy a macskádban van, kiirt.
2011. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hell-ikon ***** válasza:

Fokhagymát macskának _NE_ adj!

Rájuk nézve mérgező.

Elmész az állatpatikába és elmondod a patikusnak mi van, garantálom, hogy ajánlani fog tud valamit.

Recept sem kell hozzá.

2011. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!