Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A MACSKÁM SZEME NAGYON NYÚNYA...

A MACSKÁM SZEME NAGYON NYÚNYA SÜRGŐSEN KÉNE A SEGÍTSÉG?

Figyelt kérdés
Van egy kicsi cicám nagyon életvidám játékos de egyik napról a másikra elkezdett a szeme nagyon becsípásodni és állandóan könnyezik mit csináljak vele?Eddig kamillával mosom mert már ki se tudta nyitni a szemét úgy összeragadt?
2011. nov. 7. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Naponta többször kell mosni a szemét kammillával, nem csak egyszer. Ha az orvoshoz elviszed, akkor ad rá krémet.
2011. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jah és addig, amíg nem szárad meg, addig ne engedd ki. Ez a szeles idő nem tesz jót, ha a szeme épp a kamillától nedves.
2011. nov. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%

Igen, kenegesd kamillával!

De ne légy megijedve, a macskáknak 9 életük van, de legalábbis sok :) A mi egyik cicánknak szörnyű leírni, de kifolyt a szeme, azt hittük meg fog halni, el is ment otthonról egy-két napra, azt hittük meghalni, de hazajött! és bár az egyik szeme már nem volt meg, még sokáig a cicánk volt! saját magától kiheverte a dolgot. úgy szerettem azt a cicát...

Ha nagyon aggódsz és megteheted, vidd el állatorvoshoz.

2011. nov. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem holnap mindenképpen vidd orvoshoz. Lehet, hogy macskanátha, abba könnyen belehalhat.
2011. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Mi cicáinknak is ilyesmi bajuk volt pár hete, a kamilla nem oldotta meg. Elvittük őket állatorvoshoz, kaptunk szemcseppeket (Voltarent, Ciloxant), aztán még Tetrant is, szegényeket későn vittük és már nagy volt a baj :( Szóval ha a kamillától nem javul pár nap alatt, akkor szerintem mielőbb nézesd meg az állatorvossal.
2011. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokra de egy nap kb. 5-ször mosom!És már kicsit szebb de apukán nem engedi hogy állatorvoshoz vigyem!de aszt mondták hogy ilyen szokott nekik lenni de elmúlik!És az egyik barátnőmnek aszt mondták hogy a kamilla nem jó hanem borvizet kell használni.Erről mit tudtok?
2011. nov. 7. 20:15
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem értem apukádat komolyan! Ez gondolom egy komoly szemgyulladás, akár vírustól is lehet, magától nem fog elmúlni...csak kínozzátok azt a cicát.
2011. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Komoly betegség is lehet, akár meg is vakulhat.
2011. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia nekem is ez van a kicsikkel ez szerintem sokaknak igy van :) mosd neki kamillával ahogy nő a cica elmulik neki :) nyugi
2011. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ami általában van a kicsikkel, az nem az, hogy ötszöri mosás mellett is összeragad. Állatorvos kell neki, ha összeragad és begyűlik a váladék, akár menthetetlen is lehet a szeme!


Ne hagyd addig se összeragadni, de ne szárazon feszegesd szét. Ha sok váladék ürül ne ijedj meg, inkább mint bent maradjon, de az állatorvos nem vicc.


Apád meg egy smucig paraszt már bocs.

2011. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!