Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért megy el a kiscicánk?

Miért megy el a kiscicánk?

Figyelt kérdés
Régebben nem,csak most csinálja ezt,kb. 2 hétig nem láttuk,aztán hirtelen előkerült,majd elment és azóta nincs meg.Mi lehetett az oka,rendszeresen etettük,kövér is volt,hatalmas udvar és akármit csinálhatott,játszdtunk is vele sokat.Csak most hideg van és anyukám nem engedi be őt a házba,a szomszédban meg vannak állatok,pajta és lehet,hogy azért ment el mert ott melegebb van?Mert ugyanolyan kövér volt mikor visszajött,szova az is lehet.hogy odaszoktatták?Segítsetek kérlek.
2011. nov. 8. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

persze, hogy meleg védett helyet keres a cica. azért anyukád beengedhetné melegedni, és Te pedig csinálhatnál neki egy cicaházat.

hungarocellből nagyon tutit lehet csinálni.

2011. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyes egyedeknél az is segít ha ivartalanitják, és akkor már kevésbé hajtja a vére.
2011. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Igen, elképzelhető.

Ha van egy hely, ahova beengedik és esetleg még etetik is, garantálom, hogy oda fog szokni.

A macskák utálják a hideget, a fiatalok meg főleg, ráadásul ők rosszabbul is viselik, mint a felnőttek.

Azok a macskák akiket kint látsz az utcán vagy akárhol télen, azok sem azért vannak ott, mert olyan jó nekik hidegben, hanem szimplán nincs más választásuk.


De ha van rá egy fikarcnyi esély is, hogy kellemes melegben legyenek a hideg helyett, garantáltan azt fogják választani, főleg hosszú távon.

2011. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs ivartalanítva, akkor hajtja a vére, és ez rendszeresen elő fog fordulni. Ha lány akkor még rosszabb, mert csak gyártjátok a kóbor cicákat. Ha fázik, akkor igyekezni fog védett helyet találni, pl. farakás alatt, fészerben, padláson...akárhol. Az is lehet, hogy valamelyik szomszédnál lebzsel ilyenkor, és azért nem fogyott azóta.

Szóval a megoldás ivartalanítás, és ha nem alhat a lakásban (de miért nem????), akkor legalább kint egy védett meleg helyet kialakítani.

2011. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:
100%

No megemlítem a saját példámat...

Én télen nagyon keveset fűtök a saját szobámban, nekem 15 fok bőven elég. (Hozzáteszem azt is persze, hogy a növényeim egy része is telel, amiknek ártana az ennél magasabb hőmérséklet. Alacsonyabb lenne nekik igazából jó, de ez egy kompromisszumos megoldás)

Három felnőtt cicám van, akik persze a kellemes 20-21-22 fokos helyiségeket választják télen az én szobámmal ellentétben. S akkor még nem is beszéltünk fagyról meg őrületes hőmérséklet különbségekről.:D

2011. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én értem,de még nem érett a szaporodásra,továbbá van már neki háza,de nem akar abban lenni,midig mászik ki belőle és utálja.
2011. nov. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!