Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a macskám...

Hogyan szoktassam le a macskám arról, hogy az asztalon aludjon?

Figyelt kérdés
kb 4 hónapos kiscicám van, és benn tartjuk a házban. Hajnalban viszont felmászik az étkező asztalra és ott alszik... :S A tesóm- ő indul el elsőként itthonról- minden nap leszedi, rácsap egy kicsit de semmi sem változik...
2011. nov. 9. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jo megoldas a testi agresszio! Ha rajtakapod hangosan szidd le , emeld fel elotte a mutato ujjad es ugy szidd! Az a baj hogy a macska nagyon makacs allat es valahol azt olvastam hogy akkor mar elertel valamit ha elotted nem csinalja a rosszat! Az hogy a hatad mogott milyen kis gonosszagokat csinal.... Az mas tema!:)

Az enyem a mai napig ha nem vagyunk otthon felmegy a pultra, holott tudja nagyon jol hogy nem szabad! Sok kitartast nektek!

2011. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy sehogy. Mi hónapokig próbálkoztunk mindenféle módszerrel, ő győzött :)) Ha meglát, persze rögtön leugrik.
2011. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fabyen ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy az ecetet utálják a macskák. Szóval ha nem akarod, hogy az asztalon aludjon, mondjuk minden este egy hétig nedves ecetes vízzel tisztítsd meg az asztalt. Vagy tegyél oda ecetes vizes tálat középre... Egy próbát megérhet.


Másik módszer: Az igaz, hogy ha téged meglát, esetleg annyit elérsz, hogy ha ott vagy nem csinálja, de a hátad mögött fogja. Erre azt a tippet hallottam, hogy vízipisztollyal lődd le a cicát, nem kell neki kiabálni, meg rácsapni, a lényeg, hogy összekapcsolja az asztalon fekvést a vízzel, ami neki kellemetlen.

2011. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, ki fogom próbálni :D
2011. nov. 9. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Tegyél valami kellemetlenül zörgő dolgot az asztalra, ha felugrik, jó eséllyel megijed a zajtól és leugrik.
2011. nov. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!