Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon meghalhat-e a macskám,...

Vajon meghalhat-e a macskám, ha Bábolna Bió egér irtószert evett 2 nappal ezelőtt?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt a cicánk a pincében Bábolna Bió egérmérget evett, és azóta lassabb lett, kevesebbet mozog és kevesebbet eszik illetve iszik.Sokat fekszik, és alszik, de nincs hányingere és nem látszik rajta, hogy haldokolna egyelőre. a szeme sem könnyezik. a nyávogásán sem tapasztaltunk hangelváltozást. kérlek titeket, ha valamit tudnátok mondani, akkor írjatok lécci. viszont olyan lusta lett, mint aki fáradt lenne, pedig régebben játékos és mindenhová szaladgálós volt. rengeteget falt. Lehet,hogy túléli?
2011. nov. 9. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

ha 2 napja nem hiszem, hogy sok baja lesz.

habár a mérgek nagyrésze máj károsítást tesz. de ezek a mérgek úgy vannak kitalálva hogy a pár grammos egérre mérgezö, de a macskára aki pár kilós nem.

2011. nov. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem orvoshoz kellett volna vinni? Az orvosnak ha megtudja mit evett megmenthette volna.
2011. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Etess vele banánt. Az valamennyire semlegesiti a mérget,ha már nem vitted orvoshoz! Szegény macska...
2011. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló a macska még nem halt meg.


Nem hal meg tőle.Az én macskám 3 zselés egérirtót is felnyalt.Kicsit kába volt kezdetben.Utána kigyógyult és olyan mint volt.Ennek már vagy egy éve.

2011. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"a mérgek nagyrésze máj károsítást tesz"


Tévedés a mostani egérmérgek vérzékenységet okoznak és több nap után pusztul csak el belső vérzésben.K vitamin (Konakin)injelkcióval megmenthető .

2011. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De valakinek a macskája Bábolna Biót nem evett véletlenül? Nem mondanám, hogy haldoklik, szóval lehet túléli? másfél éves volt a méreg. nem tudni pontosan mennyit evett belőle. lehet már nem olyan erőteljes a méreg, és ezért nincs olyan rosszul?
2011. nov. 9. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jártas a témában és szerintem is az lett volna a legokosabb, ha egyből orvoshoz viszed. Viszont a szemem megakadt a bio megnevezésen, talán azért nincs annyira rosszul, és azért van esélye a túl élésre, mert talán természetesebb anyagból készülnek.

Én a helyedben két dolgot biztosan megtennék:

1. Holnap reggel azonnal felhívnám a Bábolna-bio információs számát, elmondanám a problémámat, megkérdezném mi található az ő általuk forgalmazott egérméregben.

[link]


2. Ezzel az információval a "zsembemben" egyből elindulnék az állatorvoshoz.


Gondold át, biztató, hogy nem halt meg egyből, de ha esetleg pár nap múlva bekövetkezik a tragédia, és te nem vitted el állatorvoshoz a cicát, amivel megmenthetted volna az életét, akkor magadat fogod okolni a haláláért, jogosan.

2011. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hell-ikon ***** válasza:

Ez nem az egérfogó ragasztó / paszta volna véletlen..?? mert én azt ismerem a Bábolna bio termékei közül.


Ha az akkor sürgősen az orvoshoz vele! (Meg egyébként is)

Olyan gyomor és bélelzáródást kaphat tőle, hogy "öröm" nézni. Ez esetben mindjárt nem is csoda, hogy keveset eszik és sokat alszik.

2011. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hell-ikon ***** válasza:
100%

Közben megtaláltam a fent linkelt oldalon a kifejezetten egérirtó szer biztonság technikai adatlapját.


Tessék itt a linkje pdf:

[link]


Azt írja, véralvadásgátló szert tartalmaz, leírja a tüneteket (vérzékenység, véres széklet, kifakult nyálkahártya, általános gyengeség és étvágytalanság) no és természetesen azt, hogy melegvérű állatokra (pl. macska ugyi) mérgező. A hatását a szervezetbe kerülése után 12-18 órával _kezdi el_ kifejteni.

Orvoshoz azzal a macskával de gyorsan.

2011. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na,adtál neki Konakiont? Vagy elvitted orvoshoz?
2011. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!