Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítása?

Macska ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Van egy kandúrom. Nem lakásban tartom, kertes családi házban lakom. Nyár elején kaptam. Állítólag áprilisban született. Szerintetek ivartalanítsam? Ha igen, mennyi idős korában célszerű ezt megtenni?
2011. nov. 11. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kandúrok ivartalanítása céljából műtétileg eltávolítjuk azok heréit. Az ilyen macska többé nem tenyészthető. A műtét csekély kockázattal és számtalan előnnyel jár. Segít megelőzni a kandúrokra jellemző kellemetlen magatartási formákat, mint a jelölést, ami a lakásban elviselhetetlen, de a szomszédok sem "díjazzák". Az ivartalanított kandúr kevésbé agresszív, kisebb területet véd és látogat, ami a balesetek és a verekedésből származó sérülések mellett a fertőzések (pl. FeLV, FIV, rühösség) kockázatát is csökkenti. A kandúr macskák gyakorlatilag bármely életkorban ivartalaníthatóak. Ha túl későn kerül a műtétre sor, akkor maradandó rossz szokások alakulhatnak ki, ezért az ivarérés előtt, vagyis leginkább 12 hetes életkorban javasoljuk a műtétet elvégeztetni.
2011. nov. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2011. nov. 11. 00:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne..

ha kint van akkor mi értelme van?

nekem is van egy kandúrom ivartalanítva,csak ő szobacica..

és nagyon megbántam...

mivel amikor elvittük dupla altatót kapott és úgy is nehezen aludt el.és azt mondták hogy nem fog felkelni csak másnap reggel..tévedtek már a kocsiba felkelt(kocsival max 10percre lakhatunk az állatorvostól) szegény összevissza ment...hányt minden baja volt...:|

2011. nov. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6hónapos kora után lehet elvégezni ezt a műtétet..
2011. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ivartalanítsd!! Sokan nem tudják,de naponta több tíz,száz állatot találunk az utcákon a nem kívánt szaporodás miatt.Mert felelőtlen,buták az emberek.Te ne legyél ilyen!Ez nem is kérdés szerintem! Az elöttem szólónak pedig: teljesen normális,hogy mikor altatás után fel kel a cica,akkor kóvályogni fog fél napig is akár!!!
2011. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!