Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma ivartalanították a cicámat...

Ma ivartalanították a cicámat (kandúr). Véres neki (nem vérzik, csak odaszáradt vér van rajta) azt letörölgethetem majd estefelé? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés
Illetve mit tanácsoltok még? Most "bezártam" a kosárkájába, mert összevissza akar menni, de még nagyon kóvályog, nem akarom, hogy elfertőződjön a sebe. Bármilyen tanácsnak, tapasztalatnak örülnék!
2011. nov. 13. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális, nálunk is ilyen volt a seb. Szerintem ne törölgesd neki semmivel, majd lenyalogatja magának. Nem hiszem hogy el fog fertőződni a seb, két nagyon pici, felszíni vágást ejtenek csak, de azért figyelgessétek pár napig. Szerintem nem muszáj bezárni a szállítóba, pláne ha ki akar jönni engedjétek ki, csak figyeljetek rá hogy ne ugrándozzon fel sehova, nehogy leessen. Amíg még kótyagos addig ne adjatok neki semmit enni, inni mert félrenyelheti. Holnapra már kutya baja se lesz.:)
2011. nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mi cicánk vécére akart menni, amíg kóválygott. Nagyon hálás volt, amikor odatettük elé a macskaalmos tálcát, és beletettük.

Meg is nyugodott, miután wc-zett, aludt egész estig...

2011. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és a odaszáradt vért hagyd csak rajta. Ha letörölgeted nedves ronggyal, azt kockáztathatod, hogy vérezni kezd.


Jó, nem fog elvérezni, de az odaszáradt vér védi a fertőzésekkel szemben is. Majd lepottyan, ha meggyógyult.


utolsó

2011. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, időközben aludtunk, nagy volt az izgalom :-)

Minden rendben van már, lenyalogatta a sebet, ugrándozik már, hízeleg. Kicsit még látszik rajta, hogy "beteg" túl szelíd :-D De nem gond, most már sokkal jobban van. Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!