Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a 2...

Hogyan szoktassam le a 2 hónapos cicámat a magasban maszkálásról? (szekrény, ablak stb. )

Figyelt kérdés
Kandúr kiscica és már kezd elegem lenni belőle. Felmászik szekrényre, persze húz le mindent, felmászik étkező asztalra, függönyre... egy fel órával ezelőtt egy egyméter magasságú tükröt tört szét. van játéka, sokat szórakozom vele, rokon gyerekek is szinte mindennap játszanak vele. Kirakni nem szeretném, mert az udvaron két nagy dühös kutya feni rá a fogát. Meg nem is akarom kiengedni, még egy hete sincs h hozzám került. amúgy okos cica, már az almot is tudja használni :)
2011. nov. 13. 19:10
 1/8 hell-ikon ***** válasza:
100%

A macskák imádnak magasban lenni. Vegyél neki emeletes kaparófát amin mászkálhat, ugrálhat, karmot élesíthet vagy éppen elfeküdhet.


Fiatal még ez a viselkedés forma ilyenkor teljesen természetes. Idővel majd nyugodtabb lesz.

2011. nov. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. kipróbálom :) remélem kinövi majd ezt a lázadó kort :D
2011. nov. 14. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd macskakompatibilissé a lakást. Azaz mindent, ami veszélyben lehet, tegyél el. Ha szerencséd van, 2-3 év múlva előveheted :D

(ilyenkor azért örülök, hogy a mi cicánk extranyugodt, párszor járt az íróasztalomon, de ennyi, se mosógép, se konyhapult, se könyvespolc, se tükör.. :D)

2011. nov. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Meg lehet tanitani a cicust hogy ne mászkályon olyan helyekre ahova nem szabad, csak tudni kell hatni rá, pl: az én cicám ha valami rosszat csinált akkor az orrát az újammal megböktem, és ezt kb 3 hónapig alkalmaztam, ezutát már elég volt hogy fel emeljem a kezem s meg lássa az újam, ezzel a taktikával nem azt értem el hogy féljen vagy haragudjon rám a cica csak tudta hogy mit nem szabad...
2011. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy jó módszer, de azért eleinte pakolj el. Nálunk a cica pontosan tudja, hogy nem zabad megenni pl. a virágot, tehát nem is eszi meg - amikor látom. De a virág mégis fogy, feltehetően miközben dolgozom. :D
2011. nov. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez az orrpöckölés tetszik. a gond csak az, hogy ezt folyamatosan csinálhatnám, mert sok olyan van amit nem tudok eltenni pl a virágállványt

én eddig azt alkalmaztam mikor pl. a konyhai asztalra maszkált, hogy rákiabáltam és vagy a farkát húztam meg vagy ráütöttem egy kicsit. és már az asztalra fel sem megy, akkorsem ha nem tartózkodom a közelében és nem látom :)

2011. nov. 15. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
esetleg spricceld le kis vizzel,amikor tilosban jar.
2011. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan probald meg az orpockolest, meglatod sikeres lesz...
2011. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!