Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Be akarom bizonyítani apának,...

Be akarom bizonyítani apának, hogy a macskák nem "szörnyek". Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Kaptam ma egy kb. 4 hónapos kiscicát, és apám úgy néz a macskákra, hogy mindent összesz*rnak, szétszedik a terítőt, lelopják a kaját az asztalról stb. És csak akkor lehet benti cica, ha szobatisztaságra nevelem, megtanítom, hogy ne a terítőn/fotelon koptassa a karmát, ne lopkodja le a kaját az asztalról, ne piszkálja a hörcsögünket és ne feküdjön be az ágyba. Szóval, ezekre hogyan lehetne megtanítani a macskát?

Kan, ha ez számít valamit.

Köszönöm előre is! :)


2011. nov. 15. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy a karmát máshol koptassa és ne a fotelon: kaparófát kell venni neki. A miénk utána csak azt használta. Sajnos arról, hogy ne másszon fel az asztalra, ne dézsmálja meg a kaját és a hörcsögöket s bántsa nem lehet ellene mit tenni. Amikor nekünk bent volt a lakásba a cicánk olyan helyen volt, hogy nem tudott a többi szobába átmenni /ezzel megakadályoztuk, hogy az étkező asztalra ne menjen fel és a kajába ne egyen bele) valamint a papagájt olyan helyre raktuk ahová nem tudott felugrani a macska. Amúgy is a macska ragadozó, nem fogja megérteni hogy ne bántson nála kisebb mozgó élőlényt. A macska különben jól el van kint is.
2011. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságra egyszerű lesz megtanítani, csak almostálca + macskaalom kell hozzá. 1x megmutatod neki, akkor egyből tudni fogja, és ha rendesen tisztítod az almot, nem fog sehová máshová csinálni. Javaslom, hogy a WC mellé tedd a tálkát, amennyiben oda be tud menni a cica, ott biztosan nem fog zavarni senkit.

Szerezz be kaparófát, nem muszáj méregdrágán venni, elég, ha szerzel egy kb 10 centi átmérőjű fatörzset, amit egy sarokba állítasz. Esetleg valami játékot akaszthatsz rá, hogy felkeltse a cica érdeklődését.

Fontos, hogy felseperj időnként mind az almos, mind a kaparófa, valamint az etetőtál körül (imádnak "morzsázni").


Még valami, ami nagyon fontos: ivartalaníttasd, mert egyrészt mint minden kandúr, egy idő után "spriccelni" fog, vagyis a vizeletével jelöli a területét (ez nem kellemes, magyarán szólva büdös). Másrészt, ne csináljon újabb kiscicákat.


Asztalra ugrást, ágyba bújást nem tudod megakadályozni, de ennek is van előnye, legalább elrakjátok a kaját :). A másik dolog: "Ha a lakás legkényelmesebb, legmelegebb pontját keresed, figyeld a macskát, hol alszik."

2011. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

A szobatisztaság a legegyszerűbb, ösztönösen egy-két nap alatt megtanulják. A többi kérdés már nehezebb, mert a macska nehezen nevelhető, de következetességgel és trükkökkel elérhetők náluk eredmények.

2011. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Talán lehet vele valamit kezdeni mert kicsi.


Anno perzsamacskáink voltak, hiába volt az előszobában egy fatörzs-darab függőlegesen rögzítve, akkor is jobban szerették a nappaliban a dohányzóasztal lábát használni karomkoptatónak.

Meg hiába volt nekik víz kitéve, jobban szerették a fürdőszobai csapot nyalogatni.


A szobatisztaság ezek közül a legegyszerűbb szerintem, mert a macska a természetben sem hagyja szanaszét, hanem elkaparja. Lehet elég ha beleteszed az almot tartalmazó műanyag dobozba, érezni fogja hogy puha és emiatt azt fogja előnyben részesíteni salakanyag-ürítésre.


Egy szó mint száz: a macskát nehezebb megnevelni mint egy kutyát.

2011. nov. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

és azt, hogy alomtárcába ürítsen, azt hogyan kell neki megtanítani?

Amúgy azért szeretném bentinek, mert soha se volt még szobacicám, és amikor itthon vagyok, akkor egyedül unatkoznék... :)

2011. nov. 15. 15:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, közben olvastam a többi kommentet. Köszönöm nektek is! :) Ha a szobatisztaság egyszerű, akkor jó! :))
2011. nov. 15. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Mint már írtam: egyszer-kétszer megmutatod neki, és tudni fogja, mire való. Emiatt ne izgulj!


Csak tejet ne adj neki, borzalmas hasmenése lesz tőle, és marha büdös (nem is szabad, mert a macskák ált. tejcukorérzékenyek)!

2011. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: Jujj, ezt nem tudtam! :(

Amikor megjött a cica, egyből adtam neki egy kis tejet, meg szalámit...

De tényleg csak kevéske tejet. ezentúl nem adok neki! Köszi, hogy szóltál! :)

2011. nov. 15. 15:43
 9/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
Meglepően hamar szobatiszták lesznek, azzal nem sok gondod lesz. A cicámnak van egy emeletes háza az erkélyen és azon van beépített kaparó, de az elég drága volt (nem tudom mennyi volt, de anyu napokig szentségelt miatta apunak, amikor megvette). Van még egy durvább anyagú lábtörlő a szobámban és még azt szokta marcangolni (tök jó, mert benne maradnak a karmai), a bútorokhoz nem nyúl. A nemkívánatos doigairól meg talán úgy tudod leszoktatni, hogy tartasz egy vizipisztolyt kéznél és sunyiba figyeled. Amikor felmegy az asztalra, vagy a hörcsöggel játszana, lődd nyakon vele. Az enyém rühelli a vízet. Nálunk a növényekkel harcolt kiskorában, én meg elbújtam a fotel mögé és onnan vadásztam rá. Szerintem azt hitte, hogy a virágok védekeznek :D
2011. nov. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 /Anita_'94/ ***** válasza:
Szerintem ezek a bolti, tégladobozos, gagyi, 1.5-ös tejek még beleférhetnek. Legalábbis nálunk nem okozott még problémát (lassan 9 éves már az öreg harcos), pedig pici kora óta issza. Nem fosik meg ilyenek. Néha lopkodok neki anyu kávétejszíneiből is, mert imádja :)
2011. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!