Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a macskánkat a reggeli ébresztőről (nyávogásról-kaparászásról)?

Figyelt kérdés
A párom későn ér haza a munkából és rendszerint sokáig szeretne pihenni. Ilyenkor én kb 6 és 7 között felkelek és kizárom szegényt a szobából mert egyébként fel-alá rohangál nagy zajt csapva. Ez önmagában nem lenne rossz, mert ezt a nap folyamán sokszor csinálja, és olyankor nem szólunk rá, lévén hogy benti cica valahol le kell vezetni a sok energiát. A baj csak az, hogy rosszkor teszi. Ezért kizárom és akkor viszont vissza szeretne jönni a hálóba.
2011. nov. 18. 20:45
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Adj neki enni.

Az én macskáim is reggeli előtt be vannak indulva, de amint esznek és majd jól laknak nyugi van 1-2-3 órára.

2011. nov. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor kizárod akkor adj neki valami finomat, így tudja hogy ilyenkor majd mindig kap valamit, és majd ki akar menni.
2011. nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az etetést akartam én is javasolni. Nálam egy éve van egy mentett cica. Mikor idekerült, hajnalonta elkezdett sírni, bármit csináltam nem nyugodott meg. Egyszer adtam neki enni, hátha megnyugszik, akkor jöttem rá, hogy szegény korán szokott éhes lenni, azért nyávogott. Azóta eszik, szunya és nyugi!
2011. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a miénk is mindig reggel 7kor elkezdi csörömpölni a tányérját,vagy feljön a galériára dorombolni és dagasztani...így ébreszt,de ezzel jelzi,hogy hééé kajaidőőőő,adunk neki,visszabújunk az ágyba és nyugi van
2011. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!