Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, nagyon ideges...

Mit csináljak, nagyon ideges vagyok! (? )

Figyelt kérdés

Anyu nyers sertéshúst adott a macskámnak, de már későn tudtam közbeavatkozni. Ma nincs orvos. Nagyon, nagyon ideges vagyok. Tudom nagyon jól, hogy tilos nekik adni, de anyu vagy egy egész szeletet megetetett vele. A másik szerencsére csak egy kis falatot kapott, még időben elvettem tőle.

Kérlek, segítsetek, mit tudok tenni?


2011. nov. 19. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nyugodj le. Semmi baja nem lesz! Nálunk régen mikor volt disznó, meg csirke is, mikor vágás volt megették amit kaptak és jóllakottan, elégedetten pihentek utánna. Nem fog belepusztulni, és belebetegedni.
2011. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fejezd be a műcirkuszt. A sertéshús veszélyes lehet, NEM egyenlő a halálos méreggel. Valszeg semmi baja nem lesz. Ha mégis, az meg az amúgy is gyógyíthatatlan, szóval megint nem kell hozzá orvos.
2011. nov. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez most kicsit megnyugtatott, köszönöm.

Mindenhol úgy olvastam, hogy tilos nekik adni, és nagyon megijedtem.

2011. nov. 19. 11:58
 4/12 anonim válasza:
Nem lesz semmi bajuk nyugi:) az én cicám is most lakott jól, de soha sincs semmi baja.. békésen pihen:) nyugodj meg
2011. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

a macska állat nem húsevő?

egyébként aki hozzáértően írta, hogy beteg lehet, milyen baja lehet tőle? rákereshetnék, de az emberi erőforrás sokkal hasznosabb mint egy szombat kora délután belekezdeni egy állategészségügyi szakirodalomba :)

2011. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kényes kérdés. Sertés,marhahúst csak hőkezelve,de bármely hús félét is.Ha állatorvos ellenőrizte talán nem lesz beteg tőle.

Talán egy hozzá értőnek kellene erre válaszolni.

2011. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy macskáknak is halálos-e, ha igen, akkor az álveszettség okozza a bajt, ez a baktérium ugyanis megtalálható a nyers sertésben.


Kutyáknál tudom, hogy jól meg kell főzni a húst/csontot, cicákra nem tudom, hogy tényleg veszélyes-e...


De ez úgy van, hogy nem minden molekula sertés tartalmaz álveszettséget...:D

Ahhoz kell egy kis pech...


Kb. mint nekünk a nyers tojás... Vagy szalmonellás, vagy nem...


Azért nem kell kétségbeesni, máskor mondjuk a biztonság kedvéért főzzétek meg a nyers disznót, de elég kicsi az esélye, hogy ebbe most belepusztul...

2011. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

[link]


tényleg para. mondjuk, a macska nem véletlen nem disznó evő.

2011. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nyers sertéshústól Aujeszky-kórt lehet kapni, ún. álveszettség, ami gyógyíthatatlan. Nyilván nem minden cica betegszik meg tőle, mint ahogy nem minden kullancstól lehet Lyme-kórt kapni.
2011. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így van a sertés által hordozott aujeszky halálos, és nem szűrik, mivel a emberre ez a kórokozó NINCS HATÁSSAL!!!! De most jön a jóhír: Magyarországon nem igazán fertőzött a sertésállomány, így a tiltás elővigyázatosság inkább. Valószínűleg nem lesz bajuk, de tényleg ne adjatok nekik többet sertést, mert mégiscsak oroszrulettes a dolog!
2011. nov. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!