Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a háziállatom, hogyan...

Meghalt a háziállatom, hogyan lehet feldolgozni, illetve mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Mérhetetlenül szomorú vagyok. Elütötték a macskámat, akit befogadtam az utcáról, felneveltem, szerettem, mindennap foglalkoztam vele. Felelősséggel tartoztam érte, annyi szeretetet nyújtott, mint nagyon kevés ember. Mindennap várt haza, ha szomorú voltam, megérezte és odajött, visszaadta a törődést, amit én nyújtottam neki. Macska létére igen okos állat volt, jópofa, kedves, virgonc, de mégsem szemtelen . Mikor megtudtam, teljesen összetörtem, a főnököm elengedett mára, mert tudta, hogy mennyit jelentett nekem a kisállat. Még sosem vesztettem el senkit, nagyon szeretem az állatokat, ezt az egyet pedig kivételesnek tartottam. Először sírtam, majd ürességet éreztem, most pedig erős fájdalmat és hiányt. Keresném a kertben, de már nem jön haza többet, ott áll üresen a tányérja és a kis háza. Tudom, sok ember nem tudja átérezni egy állat elvesztését, de akihez hozzánőtt egy, mert gondozta, hűséges barátja volt, az nem tudja feldolgozni a hiányát. Azt sem tudom, mit kéne most tennem, teljesen egyedül vagyok a házban, szörnyű űrt érzek, csak arra tudok gondolni, amiket együtt éltünk át, hogy szeretett élni, mindig rácsodálkozott a világra. Most meg teljesen egyedül halt meg, a hideg utcán, éjszaka, egy kocsi által. Nem ezt érdemelte.

Hogyan kéne viselkednem, hogy méltón megőrizzem az emlékét, de közben enyhítsek a fájdalmamon? Fogalmam sincs, mi lenne a legjobb, Őt nem lehet pótolni, nagyon egyedül érzem magam, szeretném magamhoz ölelni, de már nem lehet.


2011. nov. 19. 19:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%

Sirasd meg, de ne bohóckodj állattemetővel, vagy ilyesmivel. Biztos van kép róla, és elfelejteni sem fogod.

Nekem is volt egy kutyám, 20 évig élt majdnem, meggyászoltam amikor meghalt.

2011. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%
Én már többször is jártam ugyanígy sajnos. Az egyiket pont szemem előtt ütötték el :( Egy ideig nagyon rossz lesz, de utána enyhül. Fogadj örökbe egy másik macskát, úgy könnyebb lesz.
2011. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%
Amikor én vesztettem el a macskámat, kb 1 hétig sírtam utána és szomorú voltam. Szemem előtt harapta ketté a kutya (a gerincét)... Én a kertben temettem el.
2011. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

A kisállattemető egyáltalán nem bohóckodás. Ha neked fontos, akkor csak temesd el nyugodtan. És nagyon sajnálom. Éppen ma gondolatm arra, hogy az én kis örökbefogadott macsekom már 11 éves is elmúlt, és mi lesz, ha egyszer nem lesz...


Ajánlok egy oldalt, oda felteheted a cicádat, virtuális temető:


www.gyertyagyujtas.hu


Nem csak elhunyt emberek vannak ott, hanem elhunyt állatok is. Tedd föl a képét, írj hozzá szöveget, gyújts neki gyertyát, és biztosan könnyebb lesz a gyász.

2011. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%
Vidd el a kedvencek temetőjébe!
2011. nov. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10 éves spánielemet vesztetem el anno, édesanyámék elaltatták, mert rámorgott unokatesómra, aki ütögette. Egyébként jámbor kisállat volt, sosem támadott rá senkire, ők féltették unokaöcsémet, ami egy részen oké.. csakhát 2 hát múlva amúgy is elköltöztem és a kutyámat is vittem volna magammal. Ezt nem bírták kivárni.

Én azután hónapokig nem beszéltem velük. Mindennap megsírattam és megsíratom mai napig a kutyámat. Részben már feldolgoztam valahogy, de igazából tavaly sikerült, mikor vettünk férjemmel egy tacskó kiskutyust. Azóta ő érte felelek és most már a 4 hónapos lányunkért is.

NEhéz dolog ez, de idővel minden seb begyógyul, mégha olyan káosznak is érzed a dolgokat!

Én képekben és emlékekben őriztem meg az emlékét.

Esetleg ha sikerül leküzdened a kisállatod elvesztését, akkor vegyél magad mellé egy másikat!

2011. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted, sok cicámat vesztettem el, köztük a legkedvesebbet még 6 évvel ezelőtt. Teljesen váratlan volt. És a pótlékom, a lánya idén tűnt el minden előzmény nélkül... :( Ugyanolyan természetű volt, egy angyal mind a kettő...

Nekem mindig az segített átjutni ezen, hogy volt egy másik cica, aki megvigasztalt és szeretgethettem. Böngészd az apróhirdetést, nagyon sok sarimacska van elvihető korban, akiket ingyen elajándékoznának. Másik megoldás a menhely, ott is sok cica vár szerető gazdira!

2011. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek és nagyon sajnálom. Nekem is meghalt a kutyám 14 évesen. Tüdőrákja volt és ezért el kellett altatnom. Borzalmas volt, sokat sírtam és most eltelt már két év és még most is ha szóba kerül képes vagyok elsírni magam. Én nem vettem másik kutyát és most is úgy érzem nem szeretnék másik háziállatot.
2011. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen meg tudlak érteni.

Csodálatos lelked van, remélem tudod, ilyen emberből kellene sok.

Én úgy gondolom pont ezek az érzések tesznek minket emberré. Egy embert mindig az alapján ítélek meg, hogy hogyan bánik az állatokkal, aki neki alá vannak rendelve.


Gyászolj, utána pedig tegyél hasonló jót egy olyan állattal,aki a te macskád előéletével hasonló sorsú.

2011. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba süket közhely, de tényleg idő kell hozzá. Az eltűnése után legalább egy évig nem telt el úgy nap, hogy ne gondoltam volna többször a vörös bolhafészek barátomra...
2011. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!