Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktatok tejet adni a cicátok...

Dizus kérdése:

Szoktatok tejet adni a cicátoknak? Kölyoknek is lehet? Van értelme vagy árt esetleg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 14:40
 1/7 Lizi 40 ***** válasza:
Van amelyik nagyon szereti és semmi baja nem lesz a tejtől, de általában hasmenésük van tőle. A kicsiknek szerintem, ne adj emberi fogyasztásra készült tejet! Nekem most vannak kiscicáim ők tej helyett natur joghurtot, tejfölt kapnak. Ha minden áron tejjel akarsz próbálkozni akkor állatboltban és nagyobb üzletláncokban lehet kapni kifejezetten cicatejet (bár nem olcsó).
2011. nov. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a tej minden macska bélrendszerét tönkreteszi lehet hogy csak azt látod hogy megy a hasa de neki ez kösöbb komoly problémákat okozhat de az is lehet hogy nem megy neki a hasa töle de attol még nem jo neki ez csak egy tévhit hogy a cicáknak tejet kell adni nem függnek töle a természetben se mennek oda a tehénhez és kezdenek el szopni :D az anya macska anyateje nem olyan mit a tehéntej a macskák 95% laktozérzékeny igy nem okos dolog nekik tejet adni


nekem tesomék macskatenyésztésel foglalkoznak nekem is ök mondták el :D remélem a te cicád nem oylan érzékeny a tejre hogy "sokkot" kapjon :D

2011. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nincs sok pénzed cicatejre akkor vegyél neki joghurtott, kefirt ,tejfölt vagy kecsketejet de tehéntejet soha ne adj neki mert ahogy az elötem is irták akkor a belét tönkreteszi
2011. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Nem adtam neki tejet,mert nem tudtam hogy nem ártok-e neki.Ezután sem fogok!Köszi!
2011. nov. 20. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:

sajnos nekünk is volt egy tejsokkos cicánk

egyszer elkellet mennem egy hétre és hugom vigyázott rá és egyik nap késésben volt igy tejet adott neki hugom elment a cica pedig befuladt töle és elájult ha nem megy vissza akkor egy könyvéért akkor elpusztul a cica szerencsére a sulija közelében volt egy állatorvos azt viszont nem tudom hogy ott micsináltak vele de jobban lett és boldogan 17 évesen pusztult el :D

2011. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek kicsiként imádták, és nem volt tőle bajuk, mostmár ha adok megisszák, de annyira nem pörögnek rá
2011. nov. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Valamelyik bírja valamelyik nem ez attol függ ha nem bírja(hány,hasmenés)akkor csak laktózmenteset szabad neki adni.
2011. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!