Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Látott már az állatod sírni?...

Látott már az állatod sírni? Hogyan viselkedett?

Figyelt kérdés
Van egy Maine Coon macskám és Ő mindig jön, mikor sírok (nemrég halt meg Anyu...) Mindig dörgölődzik, dorombol, nyalogatja az arcom:D Eddig elég távolságtartó volt, Ő nem az a tipikus macska, aki szereti a dögönyözést. Az utóbbi időben mégis mindig a közelemben van és "vígasztal".
2011. nov. 20. 23:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen, a kutyám régebben többször is.

Semmit nem reagált, szerintem észre sem vette.

De olyan is volt, hogy épp ült az ölemben, és ugyanúgy követelte a simogatást, mint akármikor máskor, tehát nem viselkedett másképp.

2011. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem.


A Hugomnak mindig nyalogatja az arcát a kutyája:-)

2011. nov. 20. 23:19
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Egyszer összekaptunk a férjemmel, ő elvonult duzzogni, én meg sírdogáltam a nappaliban. Akkor odajött a kis Jack Russel-valamicsoda keverék kutyánk, mellémfeküdt, aztán nyugtalan lett, fogta egy játékát, odahozta, ledobta elém a földre. Nem reagáltam, erre elkezdte egyesével odahordani a játékait, a végén már elnevettem magam, olyan komikus volt, ahogy szegény nekem adta a csurom nyálas kis vackait, hátha attól jobban leszek :DD Megölelgettem őt, megnyugodtam, de még akkor sem adta jelét, hogy játszani akarna, tényleg csak úgy direkt nekem hozta "ajándékba" a féltett kincseit. Nagyon megható dolog volt.


Sajnálom Anyukádta, biztos lehetsz benne, hogy a cica érzi a belőled áradó szomorúságot, ezért bújós mostanában, próbál segíteni a maga egyszerű módján..

2011. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon aranyos lehetett a kutyád!!:D Elképzeltem, ahogy hordja oda a játékait és néz, hogy mi lesz a reakciód:-) Nagyon aranyosak tudnak lenni!


Nagyon szeretem az állatokat!



Köszönöm!:-( Igen, szerintem is érzi. Eddig tényleg nem bújt ennyire és minél jobban sírok, annál inkább dörgölődzik! Van, hogy lehajtom a fejem, Ő pedig a fejével az államat próbálja megemelni, hogy "hé, ne búsulj, emeld fel a fejed!":D

2011. nov. 20. 23:33
 5/23 anonim ***** válasza:

Hát, az állatok nagyon érzékeny műszerek, és nagyon rá tudnak hangolódni a gazdira...


Nagyon sajnálom anyukádat... Ki tudod beszélni/írni/rajzolni/gyúrni/sírni/futni stb magadból az érzéseidet? A gyászmunkában van, aki segítsen Neked (ember)? Mennyi idős vagy?


(35n)

2011. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Elég gyakran sírok mostanában a barátom miatt. Néha a cicám odajön, bújik, dorombol, dörgölődzik ő is. Engem megnyugtat, hogy legalább egy "férfi" van, aki normális körülöttem :)) 17L
2011. nov. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokszor jött oda hozzám a kutya, macska, de még a ló is, ha sírtam. Amikor kicsi voltam, és elvesztettem a gyűrűmet, a konyhában sírdogáltam. A nőstény puli kutyusom pedig kinn az ajtó előtt nyüszített és be akart volna jönni hozzám. Nagyon szerettem őt, és ő is engem. A sziámi cicusom is odajött megnézni amikor sírtam. Nagyon zokogtam, és odajött, elkezdett hízelegni, dörgölőzni és szinte bújt oda hozzám. Látszott rajta, hogy érdeklődik irántam. Imádtam őt. A többi cicusom is szokta ezt csinálni. Ha beteg vagyok, akkor is ott vannak mellettem, de akkor nem hívnak játszani, hanem mellettem őrködnek. A lovam is érdekes volt. Szomorú voltam egy szakítás miatt, és bőgtem mellette. Ő meg, annak ellenére, hogy csődör (a csődörök általában durvák, kemények és macerásabbak) mégis odapréselte a fejét a hasamhoz. De úgy, hogy a fülei az állam alatt voltak, a szája meg a hasamnál. Szóval teljesen hozzám bújt, egész fejével együtt, és hagyta, állta, hogy én vakargassam, hozzá bújjak. Máskor pedig alig bírt pár másodpercig nyugton maradni.
2011. nov. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én szökőévente sírok csak, a cicám egyszer látta és döbbenten nézett, ilyet még nem látott, nem tudta mire vélni.
2011. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy érzek, mint a 84%-os válaszoló .. :/

Én is sokat sírok mostanában a barátom miatt, és ha itt van Berci cicám mindig a homlokomba dorombol. De volt cicám, aki a nyakambamászott és "simogatott".

Részvétem ..

2011. nov. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Feliza!


Igen, szerintem is nagyon érzik, hogy mikor, milyen állapotban van a gazdájuk!


Köszönöm! Nem igazán tudom magamból kiadni a fájdalmat. 4 hónapig magamban őrlődtem, mert minden bennem rekedt, annyira fáj... de kb. 1 hónappal ezelőtt "felrobbant a bomba", akkor hirtelen kijött belőlem a fájdalom. Rögtön az azt követő hét nagyon nehéz volt (gondolom, még a "robbanás" utózöngéje lehetett) és pár napra megnyugodtam. Azonban mostanában megint nagyon nehéz, megint sokszor gyengülök... Ezért is tettem fel a kérdést, mert feltűnt, hogy a macskám mindig jön oda olyankor. Szóval nem nagyon tudok beszélni róla, inkább sporttal szoktam levezetni a fájdalmam, de mostanában azt sem tudom csinálni, mert súlyosbodott az asztmám (állítólag érzelmi okok miatt), szóval most a sport sincs, mint lehetőség. Marad a magamban őrlődés és amikor sikerül, a sírás. Bár, egyre többször sikerül...:-(


Nem igazán van olyan, aki tud segíteni, mert Apu szintén mélyen gyászol, a Hugom ugye szintén, nagyszülők már nincsenek. Szóval valahogy egyedül próbálom legyűrni ezt.


20 éves vagyok.

2011. nov. 21. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!