Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig ilyen vad marad?

Mindig ilyen vad marad?

Figyelt kérdés

Van egy közel 2 hónapos kiscicám, közönséges házimacska,az anyja eldobta én hazahoztam.

De szörnyen vad, tudom,játék minden neki, de folyton harap és karmol,nem lehet egy lépést tenni anélkül,hogy ne csüngjön a lábszáramon.Szétszedi a lakást is.

Ráadásul éjjel is felsomfordál az ágyamba és az arcomba harap.

Leszokik valaha erről???



2011. nov. 23. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy növekszik, ezeket részben elhagyja. Mivel nincs másik cicc, így te vagy a "testvére", veled játszik. Ha nagyon vadul, azt ne hagyd. Fogd meg a nyakbőrét és kicsit rázd meg, az anyja is így fegyelmezi. Ha harap, két ujjal koppints a szájára.
2011. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy ha fáj, amit csinál (különösen az arcodnál, nehogy kikapja a szemed), akkor mondd hangosan és fájón, hogy "nem szabad" és rakd le magadról, ne simogasd, hagyd békén egy kicsit. Valamint vegyél néhány játékot, amivel ketten tudtok játszani, azt marcangolhatja a bokád helyett. Ha pedig durván letámad, próbáld meg mozdulatlan tűrni, és békén fog hagyni (ha lerázod a lábadról, azt játéknak veheti, ami jó móka). Tűrd egy kicsit közönyösen, hogy a lábadat marcangolja, utána érzelemmentesen szedd le kézzel a lábadról és megint mondd neki, hogy "nem szabad" utána ne simogasd meg, ne bohóckodj vele, hagyd békén egy kicsit. Ha elkezdesz vele birkózni, az neki játék. A grabancfogást ritkán, végszükségben használd (ha túl gyakori, az is játék lehet neki) és akkor is mondd neki, hogy "nem szabad". Türelem és ne hagyd magad!
2011. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,kedves válaszoló! megfogadom a tanácsaidat.


Ilyen apró cicám soha nem volt,legutóbbi macsekom már lecsillapodva került hozzám,ezért sem tudok mit kezdeni ezzel a kis rosszasággal:)

2011. nov. 23. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!