Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd macskákkal? =>

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van 4 cicám. 3 kinti, 1 meg ilyen kétlaki. Mikor kint etetem őket, állandóan őrködnöm kell. Az egyik szomszédnak van/volt egy macskája, de a nagy eszével hazahozott egy német juhászt. Azóta a macska nem megy haza, mert fél a kutyától (ez kb. 2 éve így van). Állandóan idejön hozzánk, és mikor a macskáim esznek odamegy, és rájuk támad a kajáért, marja össze őket. Azok meg már nagyon félnek tőle. És olyan pofátlan az a dög, hogy ahogy elfordulok, rögtön jön, nem zavarja, hogy ott állok fél méterre. Meg ahogy lépek egyet az ajtó felé, már tépi is a macskáimat. Hozzá kell tenni, hogy ez egy fekete macska, nyáron tiszta rühes volt, kihullott a szőre, nagyon csúnyán nézett ki. És sikerrel elkapta a benti macskám is, aminek köszönhetően több ezret költöttem a gyógyítására...

Ez volt az egyik probléma. Aztán egy másik család pár házzal tőlünk feljebb ugyanezt lejátszotta: hoztak egy kutyát (szintén német juhászt), azóta a macskájuk állandóan itt van nálunk, és eleszi az enyémek kajáját. Annyi a különbség, hogy ez nem bántja őket. Szelídebb is, és nem is beteg. De mikor megfogom és arrébb rakom, hogy ne vegye el a kaját, akkor még a levegőben is fut a tálhoz, ahogy földet ér, mintha gumikötéllel lenne az edényhez kötve, már ott is van. Ha 20x veszem el, 20x megy vissza. Pedig a másikkal ellentétben ez nem is sovány, valahol biztos etetik.

Bántani nyilván nem akarom őket, de ha tudtok valami jó módszert, amivel távol tarthatnám őket nagyon megköszönném. Nyáron le szoktam locsolni őket, de ilyenkor nem, mert megfáznának. Már elegem van belőlük, 4 macskát is egy vagyon etetni, hát még ha a szomszéd macskája eszi meg a kaját... Tök bosszantó.


2011. nov. 24. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

fogadd be azt a 2 mcskát is

4 vagy 6 már tökmindegy :-)


eredetileg nekem is csak 2 kinti cicám volt, aztán a kajára szokva lett még 2

2011. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Etesd a cicáid zárt helyiségben, mondjuk az előszobában. Oda nem tudnak bemenni az idegen macskák.
2011. nov. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a zárt helyiség vagy valami ketrec jutott eszembe. Nekünk két macskánk van, bent esznek. Viszont az egyik kövér, a másik sovány. A kövér kicsit mozgássérült is. Mi úgy etetjük őket, hogy a sovány kajáját felrakjuk magasabbra, ahova a kövér nem tud felmászni. Így a soványnak tudunk többet adni, és nem eszi el előle a kövér.
2011. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Etesd őket zárt helyen, vagy ajánlom a légpuskát :P
2011. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Légpuskát azért ne, nem akarom bántani őket. Igaz a feketét nagyon utálom, mert agresszív. A másikkal nincs ilyen gond, szép is az a macska (olyan színe van, mint a Whiskas reklámos cicusnak). Már a mieinkkel is úgy volt, hogy egyet befogadtunk, és a másik 3 annak a leszármazottja. Többet nem szeretnék már, így is fogamzásgátlót kap a 3 lány macska. Ők a kintiek, a kandúr a benti. Ő bent is meg kint is eszik. Viszont a többi nincs beszoktatva, ráadásul úgy esznek, mint a malacok, még a teraszt is összekenik, pedig vettem tálalátétet is. Bevinni nem akarom őket. :S

Néha felteszem a padra a kajájukat, de akkor is elveszi tőlük a szomszéd macskája. Már nincs ötletem mit csináljak velük...

2011. nov. 24. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél valami olcsó kekszet és adj külön annak a macskának. Bár többen is így állnának a macskákhoz, mint te : )
2011. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg. Adj azoknak a szerencsetleneknek valami olcso vacakot. Maradek, kenyer, akarmi. Mivel egyszeruen ehesek. A fekete meg valojaban azert agresziv, mert ugy van vele, hogy barmit megtenne az etelert.
2011. nov. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak az a gond, hogy nem hülyék. Ha dobok nekik kenyeret, akkor is nyilván a jobb kaját akarják elvenni. :S

Szerintem marad az őrködés továbbra is, mást nem tudok kitalálni.

2011. nov. 25. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Vízipisztollyal lődd le a feketét, attól úgyis megijed és baja se lesz tőle.... Vagy esetleg beszélhetnél a szomszéddal a helyzetről. Vagy vegyél egy kutyát, ami csak a te macskáidat viseli el :)
2011. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!