Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszélyes kandúr macskát tartani?

Veszélyes kandúr macskát tartani?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy cicát, kandúr, kerti cica lett belőle, együtt él a kutyámmal. Nagyon szófogadó, illedelmes, félénk cica. Eddig tulajdonképpen semmi gond nem volt vele, igaz egyszer mikor megpróbáltam megsimogatni, nagyon enyhén megkarmolt, de tulajdonképpen nem is karmolás volt az, hanem játékból elkaptam az ujjam. (Nem is látszott a nyoma a karmolásnak)


Viszont olvasom itt a kérdéseknél, hogy sok kandúr macska kiszámíthatatlanul viselkedik, rátámad a saját gazdájára.

Nekünk is számítani kell majd erre, vagy kerti cicáknál ez nem jellemző?


2011. nov. 24. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem zacskósleves, hogy mind egyforma legyen. Minden macska egyéniség. Nem lehet előre megmondani, milyen lesz. Majd kialakul, te pedig szeretni fogod így is, úgy is. Gyereket tartani sem veszélyes, pedig arról sem tudod előre, milyen lesz. :)
2011. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy megvan a saját egyénisége, csak arra vagyok kivánncsi, hogy általában mi a jellemző a kandúrokra?
2011. nov. 24. 09:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk kandúrunk van,igaz, hogyivartalanított. Az ideje nagy részét a házban tölti, de ki is szokott járni. Nem agresszív, sose támadt rá egyikünkre sem. Persze van,hogy nem akarja,hogy éppen cirógassák,akkor jelzi,vagy egyszerűen kiugrik az ember öléből és odébbszalad, de sose agresszív.

Ivaros kandúroknál nem tudom mi a helyzet. Ivartalant ismertem többet,egyikkel se volt sose hasonló gond,mint amit írtál. Ez szerintem is személyiségfüggő dolog lehet.

2011. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is kandúrom van, semmi gond vele, annyi, hogy ivartalanítottuk , de ez azért, hogy ne jelölgessen és mégis jelöl.... de amugy ő a szemünk fénye. kicsit bunyós de ez független sztem a nemétől, mert anyumnak lánymacskája van és az is sokat bunyózik.
2011. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


10 évig volt kandúr cicánk, Gaszton. Ő egy sziámi-perzsa-burma-házi keverék cica volt. És azóta is azt mondja anya, hogy olyan macskánk nem lesz még egy. Annyira értelmes, okos, kedves, jóravaló kandúr volt, ráadásul megfogta az összes idetévedő egeret, és egyebet is.

Persze az első években (nálunk született, az anyja is a miénk volt, jelen is voltunk) igazi fiatal macho kandúr lévén harapott, de hamar leszokott róla.

Imádták egymást a spánielünkkel, (pedig kan kutya volt) mindig nyalták egymás fejét meg szőrét :)). Sőt, a spani még a verekedésekből visszamaradt sebeket is tisztogatta Gasztonon.


Viszont, ha az utcán volt nőstényekkel, nem ismert volna meg, még akkor sem, ha tonhalat lobogtatok előtte :)).


Szerintem jobb a kandúr macska, és most nem a fialásról van szó. Jobban tetszik az egyéniségük, erősebbek, testesebbek, és rengeteget bújnak, dorombolnak.

Minden macskás ismeri azt az érzést, hogy elalszik rajta a cica, és ezért ottmarad ülve egy széken akár egy órát is :)).

Sajnálom, hogy azóta nincs macskám, mióta Gaszton meghalt :(. De ha lesz, kandúr lesz, az biztos.

2011. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!