Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy cicám...

Honnan tudhatom, hogy cicám csak "szünetet tart" az ellésben, vagy esetleg baj van?

Figyelt kérdés

6 éves cicám első elléséről van szó, tegnap éjjel virrasztottam mellette, az első két órában megszült 3 picit, de azóta semmi, pedig úgy érzem van még benne 1 vagy 2 cica, ahogy tapogatom a hasát. több helyen is olvastam, hogy előfordulhat, hogy " két részletben" születnek a cicák és 24 óra is eltelhet, mire újra belekezd. Azt is tudom, hogy akkor van nagy baj ha a szülőcsatornában akad el a pici és úgy húzódik el az ellés, de ezt kizárhatom, mivel akkor erőlködne, szenvedne... Ennek ellenére aggódok. Honnan tudhatom, hogy minden rendben és hamarosan folytatja az ellést, vagy esetleg "bennrekedtek" a cicák?

Az első 3at gond nélkül megszülte, egyet fejjel,kettőt farral előre. azóta jól van, nem kimerült, eszik (csak válogatós :)), meg mászkál is, ha a kicsik alszanak,de amint kicsit nyüszögnek, már bent van náluk. Tehát teljesen normálisan viselkedik.

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. nov. 24. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

1 6 éves macskát felesleges volt elletni

2 már legalább 10-12 órája állatorvost kellett volna hívni hozzá - a bent maradt kölykök már halottak, ha az anyát meg akarod menteni, akkor azonnal orvos

2011. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
Állatorvos... nem is tudom miért nem ez volt az első, akár ellés után nem sokkal, ha tényleg úgy érzed, hogy még van bent valami... Ha mondjuk nem "csak" tolódik az ellés, és tényleg van még bent kiscica, akár az is lehet, hogy hullamérgezést fog kapni a macskád a bent maradt kiscicák miatt(mert akkor azok már ugye elpusztultak), és elpusztul az anyacica is... én nem kockáztatnék.
2011. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
blááá, arra azért nem számítottam, hogy rögtön az első válasz a tipikus "vidd orvoshoz, mer meghal" válasz lesz. egyébként nagyon sok helyen olvastam még olyanról is hogy több nap (akár 5!) telt el az ellés óta, majd kibújt még egy vagy kettő EGÉSZSÉGES kiscica és a mamának sem lett semmi baja. Sok ilyen van. az lett volna a kérdésem, hogy miből tudom megállapítani hogy erről van szó...
2011. nov. 24. 14:06
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Vidd állatorvoshoz, mielőtt meghal...
2011. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Akkor ne vidd állatorvoshoz (csak meg ne haljon...), hanem hívj fel egy állatorvost, hogy adjon tanácsot...
2011. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
kérdező, mégis mit kéne írjunk, ha nem az igazságot? egy túlkoros macskát elletsz első alkalommal, a szülés már legalább 16-20 órája megkezdődött...csomagoljuk cukormázba neked, hogy ne legyen bűntudatod, mert gyakorlatilag most ölöd meg a macskád????
2011. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

megszülte a méhlepényt?

É

2011. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
az lesz egyébként. elmegyek kedvenc dokimhoz, ha hazaér párom a munkából. csak gondoltam addig is megpróbálok kideríteni valamit
2011. nov. 24. 14:10
 9/21 A kérdező kommentje:

istenem! már mért ölném meg... annyi kérdésnél volt ez előadva, majd visszajött a kérdező és közölte h a cica azóta is él és virul...


Nah igen.. a méhlepény... rengeteget olvastam az ellésről (igen tudom: fial nem ellik) de az még mindig nem tiszta h a méhlepényből egy darab van, vagy minden kiscicához van. tudom hülye kérdés, de zavarosan van leírva mindenhol. viszont mindden cica után jött ki valami, amit megevett.

2011. nov. 24. 14:14
 10/21 anonim ***** válasza:
ha befejezte a szülést,megszüli a méhlepényt s akkor tuti nincs benne már.bár azt megszüli rögtön meg is eszi...egyébként a macska hasa sem húzódik visza.egy 6éves pedig nem öreg.meg jól is érzi magát
2011. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!