Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicátoknak van regisztrált...

Cicátoknak van regisztrált chipje? Nekem benti cicáim vannak, ezért csak gondolkodom rajta egyenlőre, de jó dolognak tartom!

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 13:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyámnak és macskámnak is van.
2009. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kintiek a cicáid? Mennyi volt a chip regisztációval? Köszi!
2009. máj. 12. 13:44
 3/16 anonim válasza:
78%
A mienk is szobacica, nem is tud kimenni, így nekünk nincs. Nem is tervezem, hogy legyen neki. Szerintem ez azoknál praktikus ahol el tud szökni vagy el tudják lopni!
2009. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze, de senki nem gondolja, hogy el tud szökni a cicája, amíg meg nem történik. Szerintem ezért jobb előre gondolkodni. Ha meg elszökött, akkor sokkal több esélye van chippel, mint anélkül, ráadásul egyértelműen bizonyítható vitás esetben, hogy az enyém. Az oltási alapján még vígan el lehet vitatkozni, hogy azé-e a cicáé vagy sem.
2009. máj. 12. 13:51
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kinti-bentiek.

Már jópár éve kapták, akkor ha jól emlékszem 3600 Ft volt.

Az új kutyám most kapott, ő 6200 Ft volt.

2009. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. máj. 12. 13:58
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Nekem három cicám van, és egy kutyám.

A kutyámba valószínűleg kell majd tenni, egy új önkormányzati rendelet miatt. Ezt sem tartom jó dolognak, aki akar, tetessen az állatba, de erre kötelezni a gazdikat...Eddig elég volt a biléta, gravírozott táblácska vagy tetoválás.

Amúgy falun lakunk, most megy az egyik gyerek ivartalanításra. Nem akarnám bechippeltetni.

2009. máj. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze, aki akar tetetni, annak már van. A mi kutyánknak is van. A rendelet a kutyákat védi azzal, hogy a gondatlan elhagyásuk bizonyítható legyen és a gazdi pedig felelősségre vonható érte. Én ezzel egyetértek és remélem kevesebb lesz a kóbor eb is.
2009. máj. 12. 14:17
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia, az ellenző vagyok:)

Ezzel a kutyachippeltetéssel csak annyi a bajom, hogy hosszú távon biztos jó, csak első körben több lesz a kóbor állat. A tudatos, felelősségteljes állattartó beteteti, kicsit mérgelődik, mert nem két fillér. Akinek nincs rá pénze, de a veszettség elleni oltással ugye nyilvántartásban van a kutyája, hát szélnek ereszti, jobb esetben állatmenhelyre viszi. Akinek meg csak az udvarán lézeng egy kutyaszámba nem vett kutya, az megint csak elhajtja.

A váratlan kiadásokra fel kell készülni, ha állatot tartunk, ez igaz. De ha a chip alapján beazonosított macska kinyírja az összes tyúkot a szomszédban, összehugyozza a homokozót, kifogja a kerti tóból az aranyhalakat, a kutya kiszalad egy autó elé, és a biztosító a chip alapján megtalálja a gazdát, hát az kész anyagi csőd, erre szerintem nem lehet felkészülni.

Az a baj, hogy mindent leltári szám alá akarnak venni, hogy mindíg minden bizonyítható és nyomon követhető legyen.

Nekem ez nagyon nem tetszik...

2009. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Támogató


Igen, lehet, hogy első körben több lesz a kóbor kutya, de ezt be kell vállalni. (Egyénként sok önkormányzat átvállalja a chip költségét első körben, tehát még ez sem igaz.

Szerintem igenis legyen nyomonkövethető, hogy ki rakja ki a kutyáját és melyik kutya "önsétáltató".

Az én kutyáim már sok-sok éve benne vannak a biztosításomban (ha jól emlékszem 40 Ft havonta), ha csinálnának valamit, akkor fizet a biztosító.

2009. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!