Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát be lehet szoktat...

Kinti macskát be lehet szoktatni a házba?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves fiú cicám van, költözés miatt tartanánk majd bent a lakásban. Eddig kint volt, főleg nyáron, de most hogy kint hidegebb van, egyre többet van bent, van hogy fél napokat is. Szeret köztünk is lenni. Az új lakásban majd bent szeretném tartani a macskát. Kérdés: ha kis korban nem szoktattam hozzá az alomhoz, így két évesen rászokhat? És ha csak bent szeretném tartani, mennyire fog majd megmaradni? nem akar majd kiszökni az utcára?
2011. nov. 24. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kiakar majd szökni, mert ahhoz szokott hozzá, hogy kinn legyen. Mennyi ideig akarod benn tartani? Addig, amíg megszokja az új helyet? Ha igen, akkor majd vigyáznotok kell, hogy ne szökjön ki. De ha ezentúl mindig benn akarod tartani, akkor azzal csak elveszed a szabadságát.
2011. nov. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az alom nem probléma, kinti cica ugyanúgy rászokik. Ha sokat van bennt, akkor vsz nem lesz baja azzal sem, ha "végleg bennmarad" Főleg, télen hidegben. :)
2011. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy fiú cica. Ha bentinek szeretnéd mindenképpen ivartalaníttasd, hogy ne jelölgessen.

És tejet ne adj neki, tejcukorra érzékenyek a macskák, marha büdit f0sik tőle. (Ez pedig az alom tisztítása során nem utolsó szempont)

2011. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítsd, és már most kezdj el almot használni, hogy lásd, milyen, ha még nem volt benti macskád. Egyrészt ki kell tapasztalni, hogy neked melyik alom "jön be" leginkább, másrészt azt is látni kell, hogy jó-e a tálca, vagy mindenhova szétkaparja belőle az almot. Ezekre lehet, nem az új helyen kéne rájönni, mert sok bosszúságot okozhat. Én pl. most vettem egy nagyon klassz almot, illatosított is, de szörnyű a szaga! Az alom szaga, nem a piszoké. Pedig állagra olyan klassz, a vizelet is összeáll benne egy kis pogácsa formára és ki lehet venni lapáttal. Szerintem, ha párszor ráteszed az alomra, feléri ésszel, hogy oda csináljon, de szerintem is mindenképp ivartalanítsd, különben mindent össze-vissza fog vizelni, alom ide vagy oda. Én nem tartom kizártnak, hogy megpróbál kiszökni, de a kalandvágyát biztos visszafogná az ivartalanítás. Valamint a macska területhez van szokva, nem emberekhez (illetve a területéhez sokkal jobban kötődik, ha ez így érthetőbb), ezért az első pár hétben fokozottan figyelj, nehogy meglógjon.
2011. nov. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én úgy terveztem, hogy végleg bent maradna, mert ahova most mennénk... nagyon forgalmas az utca, sok autó jár el arra és féltem a cicát. már nem egyszer láttam út közepén döglött macskát :( az ivartalanítással az a baj, hogy a szülők nem biztos hogy belemennek. múltkor néztem, hogy nem valami olcsó... de majd meglátjuk, megpróbálom rábeszélni őket mert tényleg nem akarom hogy össze-vissza pisiljen mindent. akkor aztán repülne ki :S köszönöm a válaszokat:)
2011. nov. 25. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
viszont ha nem ivartalaníod és elkezd majd jelölgetni annak se fognak örülni. nagyon büdös tud lenni. itt vannak olcsóbb ivartalanitási lehetőségek. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1450056-olcs..
2011. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem pisilni fog, hanem úgy mondják, hogy spriccel. Egy nagyon erős, büdös szagú váladékot permetez, azzal jelöli ki a területét. Ha letakarítod, újra és újra. Valahogy értesd meg a szüleiddel, hogy szükséges az ivartalanítás, mert anélkül biztosan kivágják a szag miatt.
2011. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. és az nem gond, hogy mindjárt 2 éves? általában a macskákat korábban szokták...
2011. nov. 29. 15:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal, úgyhogy nem gond.
2011. nov. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!