Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férges lett a macskám mit...

Férges lett a macskám mit tegyek? SOS

Figyelt kérdés

Van egy szoba macskám,nagyon ritkán van udvaron.1évbe kb csak 3szor, akkor is pórázon.Mert így kaptam hogy az előző gazdái se vitték ki udvarra,ezért nem szeret az udvaron se lenni.Ígyhát biztos nem kint kaphatta el.

A FÉREG RÖVID VÉKONY ÉS FEHÉR.KISSÉ MEGVAGYOK ILYEDVE, UGYANIS NINCS PÉNZEM KIVÁLTANI NEKI GYÓGYSZERT ÉS ELVINNI ÁLLATORVOSHOZ.NINCS VALAMI MÁS HÁZI MEGOLDÁS?

FÉLEK HOGY ESETLEG ÉN IS ELKAPHATOM TŐLE.SOS SEGÍTSEN VALAKI!!!


2011. nov. 26. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
házi megoldást nem tudok...kérj pénzt valakitől 1500-1000 forint és megvan...nem nagy szégyen az ha valaki valaki mástól kér segítséget..legalábbis nekünk a féregtelenítő ebben az árban mozog..viszont ilyenkor ne simogasd mert elkapod :s sok szerencsét!
2011. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hol laksz?Én pécsi vagyok és nálunk egy tabletta 320ft/db én vettem 4-et a macskáimnak és már nincs férgük
2011. nov. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bármelyik állatorvosnál vehetsz max. 500 Ft-ért, nem kell elvinni a cicát is. Ha nem kezeled, nagyon beteg lesz. Házi módszer erre nincs, ne higgyj a fokhagymás mesében. Épp emiatt kell a lakásban tartott macskát is kezelni, mert a cipődön simán hazaviheted a petét. És emiatt kell oltatni is, az enyém oltott és lakásban tartott, mégis macskanáthás lett!
2011. nov. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hell-ikon ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy némelyik kritikán aluli konzervekbe belekeverik a belet is, ami tartalmaz(hat) féregpetéket/lárvákat is...:S láttam már ilyen konzervet sajnos.


Cestalcat, én 300-ért veszem darabját a patikában, 2-4 kiló közti macseknak 1 kell. Mivel nálad bizonyítható a férgesség 2 hét múlva ismétlés.

Szóval nem horribilis összeg.


Az alapvető higiénés szabályokat most aztán végképp betartani és akkor van rá esélyed, hogy ne kapd el.

2011. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
egy szivtttyú csövét rakd a seggébe ,szivd ki a szart és vele a férgeket meg minden nem oda illö dolgot (pl:sörösüveg)
2011. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Akkor hétfőn állatorvos..És lehet hogy már régebb óta férges a macskám.Mert máskor ahol ült,aludt a széken ott észre vettem ilyen kicsi fehér izéket,de nem mozogtak,ígyhát nem is tudtam hogy mik azon.Ám most meg a segge körülláttam és mozgott is akkor tudtam hogy férges.

Sajnos békés megyei vagyok.

Macskakajától nem hiszem hogy elkaphatta mert whiskast és kitekatot eszik..bár kitudja mit raknak bele.

Nagyon félek hogy el kaphatom...... :S

2011. nov. 26. 20:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Jász-Nnagykun-Szolnok megyében lakok és a mi orvosunk "béna" (nem foglalkozik annyira az állatokkal) hmm nem tudom nála ennyi ..de ha ilyen olcsó akkor inkább máshol kéne vennem..:/ :)
2011. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
jah és még annyit azt szeretném kérdezni hogyha veszek ilyen tablettát akkor azonnal kimegy belőle? ÉS hogyan.. ki wc-zi?
2011. nov. 26. 20:50
 9/14 anonim ***** válasza:
Elpusztul benne a féreg és a széklettel távozik, úgyhogy jó pár napig vizsgáld meg az ürüléket. (Nem túl guszta, de én úgy szoktam, hogy egy újságpapírra kiszedem az ürüléket és több darabra vágva megnézem)Ha több napon keresztül ürít, két hét múlva ismételd meg. És jó ha tudod, a tabletta nem megelőzésre szolgál, hanem a már meglévő férgeket és petét pusztítja el, ezért kell min. 3 havonta ismételni.
2011. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ma 11:53-nak: ha bele is keverik a belet, ahogy írod, a hőkezelés elpusztítja a kórokozókat. Szóval, kérdező, konzervtől nem lesz fertőzött.
2011. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!