Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscicát. Ha...

Szeretnék egy kiscicát. Ha lesz, milyen teendőim vannak vele?

Figyelt kérdés

Már van egy lány cicám, ő már 3 éves múlt, felnőttként fogadtuk be.

Elötte volt 2 kölyök cicám is,de akkor még kicsi voltam, igy nem tudtam, hogy mi kellene neki.

8 hetes korában kell elhozni ugye?

Oltások,féregtelenités mikor kell neki?

Milyen kölyök táp való neki?

Mi a tapasztalatotok?

Lehet tanitani neki vmit?

Hogy lesz ragaszkodó hozzám?


2009. máj. 12. 20:46
 1/6 A kérdező kommentje:

ja közben kicsit körül néztem :D

oltást azt látom h mikor kell,de a tapasztalatotok szerint kerti cicának tényleg kellenek ezek?

kisvárosban lakunk,nincs itt sok macska,a másik cicánk sincs beoltva semmi ellen.

2009. máj. 12. 20:51
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem 8 hetesen még túl kicsi ahoz,hogy elhozd. Az orvossal kell megbeszélni az oltási-féregtelenítési programot. Én friskies juniort adtam nekik,mert más nem vált be, és ezt az összes cica szerette(5összesen). Az összeszoktatás attól függ,hogy mennyire szocializált cicád. De az is probléma lehet,ha a nagy túlzottan ragaszkodik valakihez,mert akkor féltékeny lehet(még anélkül is megesik)! Mindenképp a "régi" cicával foglalkozz többet,hogy ne érezze magát elhanyagoltnak. Az én cicám pl. tud adni pacsit,ülni és maradni. Akkor fog jobban ragaszkodni hozzád, ha sokat foglalkozol vele(mikor Ő akarja,nem kell zaklatni). Ha pedig egy rossz sorsú cicát fogadsz be,mégjobban fog hozzád valószínűleg ragaszkodni:)
2009. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképp kell oltás!
2009. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is kisvárosban élünk és öt cicánk van. Én mindet beoltattam kombinálttal (ezen belül az olcsóbbal) ez kb. 3.500.- Ft volt egyedenként, a drágábban benne van a toxoplasmosis és leptospirozis elleni vakcina is, majdnem a duplája, de nem biztos, hogy szükséges. Beszélj az állatorvossal, mert a helyi tényezőket ő ismeri.
2009. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hát a régi cicám nem nagyon ragaszkodik,csak akkor jön oda ha kaja van. Csak én tudom megsimogatni,meg apukám.

Kóbor cica lehetett,miután megtaláltuk,nagyon sovány volt, sántitott is,de már rendbe jött. Szép cica.

Csak én olyan cicát szeretnék aki azért jön ha hivom,bújik,igényli a szeretetet (igaz h a mostani ciccom is néha dörgölőzik....de ember független sajnos....)

2009. máj. 12. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:

8-10 hetesen lehet elhozni :)

én 4-5 hónaposan beoltattam 3ezer volt 2hét múlva kellett visszamenni a második oltásra az is 3ezer volt(ugyanazt kapta)az állatorvos azt mondta hogy macskáknak NINCS kötelező oltás lehetöleg amig nagyon kicsi ne adj neki olyan nagyon kemény száraz kaját és ha száraztápot akarsz neki adni lehetöleg juniort vegyél és áztasd be egy kis vízbe vagy tejbe (az enyém tejjel jobban szerette)úgy mint ha müzlit csinálnál csak macskának :D ha sokat játszol és törödsz vele szeretgeted akkor érzi hogy szereted és ragaszkodni fog hozzád lehet neki játékot betanitani azt olvastam egy könyvben pl: 2 széket tegyél egymás mellé úgy hogy 1méter távolság legyen a kettő közöttés tegyél a két székre egy parfist vagy felmosót úgy hogy át tudjon menni rajta tedd rá az egyik székre és a rúdon huzgálj egy kis kaját párizsi vagy sonka darab úgy huzd hogy átmenjen a másik székre vagy valami ilyesmi remélem segítettem valamiben és bocsi hogy nem tettem ki pontot meg vesszőt

2009. máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!