Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelídítsünk házi macskát?

Hogyan szelídítsünk házi macskát?

Figyelt kérdés
Sziámi cicánk van .4 éves. nekünk 2 éves van meg anyukám hozta el a valakitől aki magára hagyta és ki volt rakva az udvarra télen nyáron , pedig a benti létet szokta meg . Nagyon félénk , nem lehet megsimogatni se mert elhúzza magát nem engedi . Hogyan lehetne kicsit rászoktatni hogy ne legyen ennyire félős ..

2011. nov. 28. 08:54
 1/9 Virág6 ***** válasza:
Vegyél a kezedbe egy kis szalámit,vagy valami kaját,és próbáld vele etetni.Közeledni fog,és közben simogasd óvatosan.Én nekem ez jött be.
2011. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 homo ludensz ***** válasza:
A macska úgy nem "szelidíthetö" mint a kutya mert ö igyekszik megtartani az önállóságát de ha lassan elnyeritek a bizalmát akkor talán oldódik benne a régi mostoha bánásmód emléke.
2011. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

09:02 nek tökéletesen igaza van!!!!!!!

idővel hozzászokik és elfogad,csak ne erőltesd,mert akkor soha nem fog hozzád magától odamenni..etesd itasd és nagyon szeresd....akkor majd szépen lassan kialakul benne az irántad való szeretet,és akkor elválaszthatatlanok lesztek!!!

2011. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előbb írták:türelem. Nálam egy éve van egy utcáról összeszedett cica, akit a "gazdája" kidobott a háza elé és nem engedte vissza. Gondolom, bele is rugdosott. Végül megmentették, én fogadtam örökbe. Jó pár hónapig még simogatni sem lehetett, mert ahogy nyúltam felé, iszkirizett be az ágy alá. Most már ölembe ül, pocakját kell vakargatni, amit egyébként ritkán szeretnek a macskák.
2011. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem engedi magát simogatni, mindig csapj rá a buksijára egy nagyot. Előbb vagy utóbb tanulni fog belőle és odabújik. Szép szóval meg türelemmel semmire nem mész, csak még jobban elidegenedik tőled.
2011. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A legutolsó hsz. írója önmagát minősíti.

Az a kulcs, hogy ne kajtass utána, hanem hagyd hogy megszokjon, és bízzon benned. Ezt a rendszeres etetéssel, a macska nem piszkálásával tudod elérni. Hosszú folyamat. Nekem a nagyobb cicám volt nagyon távolság tartó, de amióta a kicsi megvan, azóta Ö is hízeleg. Lehet hogy soha nem éred el, hogy bújós cica legyen, mert ilyen a természete.

2011. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
9.02 vagyok. Nem vagyok macskaszakértő és nem az nálam a mérvadó hogy miként produkálja magát a cica ha vendégek jönnek. Éli a cicánk a saját életét amit az őseitől örökölt,felfog jóval többet a külvilágból mint azt gondolnánk a gondoskodást,szeretetet egyaránt. Általában a cica ha nincs túltenyésztve óvatosabb mint a kutya mert az ősei fák odvaiban s üregekben hozták világra a kicsinyeiket és ha beteg a jószág még ma is eltűnik gyógyítgatni magát. Ő másként szereti a gazdit mint a kutyus olyan helyen is jókat alszik amit a kutyánk nagy ívben elkerül,de ez már egy másik téma lenne.
2011. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az első komment szerint fogok cselekedni megpróbálom hátha , Bár sziámi cicáról van szó , olvasgattam róluk és tényleg nem egy bújós fajta de viszont láttam már olyan sziámit ami nagyon bújt és dorombolt , hátha nála is elérném ezt neki inkább az a baja hogy rossz élete volt .
2011. dec. 3. 15:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor eteted, guggolj le mellé, de ne nyúlj hozzá. Pár nap múlva próbáld meg megsimogatni etetés közben, de ha nem engedi, hagyd békén.

Amíg nem szokta meg az új helyét, ha próbálod simogatni, mindig a hátát próbáld,. mert ha elölről nyúlsz hozzá, azt hiszi, hogy bántani akarod.

Etetésnél mindig hívjad, szokja meg a hangod és a hanglejtésből tudni fogja, hogy enni kap.

Nekem olyan macskáim vannak, hogy az anyamacska idehozta őket, és magára hagyta. Kertes házban lakunk.

Nagyon el voltak vadulva. Én így szelídítettem meg őket.

Most már a kezemből esznek, de a lakásban nem maradnak meg.

Ők kinti cicák.

2011. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!