Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadott már be valaki kóbor...

Fogadott már be valaki kóbor kiscicát? Mik az elsö teendök vele? Tanácsokat várok.

Figyelt kérdés
Pár napja került hozzám egy kóbor kiscica,soha nem volt emberek közelében,szo szerint a halál elöl menekitették meg, ugyanis a falubeliek el akarták pusztitani a cica családot. Egy viz elvezetö árok,földalatti cső, részében huzta meg magát a cica család, a "kedves" emberek mikor erre rájöttek,berácsozták mindkét végét,hogy majd igy éhen halnak elöbb utobb. Egyet sikerült sikerült elpusztitaniuk a többi 6-nak sikerült gazdit találni. Egy csoda szép ezüst szürke lány cica került hozzám,eleinte reszketett ha csak hozzá értem. Egy hete van nálam de szépen alakul,szocializálodik. Kapott féreghajtot,minöségi eledelt eszik,és az almot is ügyesen használja.
2011. nov. 28. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A miènk megkapta az oltásait ès ivartalanítva lett. Megetettük ōt.
2011. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először állatorvoshoz vinném majd sokat foglalkoznék vele..és úgy ennyi
2011. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kettőt is fogadtam be, bár nem teljesen kóbor, de félig az volt egy falubelinek a kecskeóljában született és a néni nem adott sem az anyának, sem a 2 kölyöknek enni, azt kapott amit az anyjuk adott, a néni kiírta, hogy ingyen elvihetők, mivel senki cicái, így mi elvittük. Először ők is nagyon riadtak voltak, adtam nekik enni, inni, megmutattam az almot, első éjszaka még sírt így magunkhoz vettük megvigasztaltuk. Sokat játszottunk velük, oltásokat adattunk be mivel kinti benti cicák és ivarérett korukban ivartalanítottuk, azóta még szelídebbek és nagyon kiegyensúlyozott kedves cicák.
2011. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ő 100% benti cica lesz. Féreghajtot kapott,holnap megyünk az állatorvoshoz.Még nagyon sovány szegénykém, ők is azt ettek amit a cica mama összeszedett nekik. Csodálkozom kóbor cicának h lehet ilyen szép kölyke, a színe olyan mint a brit macskáé,ezüst szürke, csak neki félhosszú szöre van. A feje sem sima házi macskáéra hasonlit. Mindenesetre egy tünemény :)
2011. nov. 28. 17:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. cicám olyan csak feketében:) Ő és egy tünemény és a hízelgése sem mindennapi, kőröz a nyakunk körül, miközben dorombol és puszikat ad:) Az biztos, hogy nagyon hálás kiscicád lesz, a súlyát meg majd összeszedi. Én nem adok nekik tápot, kicsinek csirkemájat kapott eleinte botmixerrel turmixolva, ma már egyben, de néha darált husit, kis barna rízzsel, ha kapok olcsó halat azt megsütve kukoricával zöldborsóval és nagyon szeretik. A doki mondta, hogy ezeket a zöldségeket adhatom a husi mellett, mert ugyan kicsi a rost igényük, de azért ennyi kell és ezeket szeretik és igaza volt. Amúgy kunyigépek, mindent meg akarnak kóstolni, amit a gazdi eszik, nehogy kimaradjanak belőle:) Persze nem mindent szeretnek, de pl a csíkosom a mogyorót, diót, mandulát imádja, a többi nem eszi meg, a feketém a tejeskávéért, akkor is ha koffein mentes malátából készítem, mert nekik koffeineset nem adok, de a maláta kávét is imádja, de csak ő. Nagyon pofák:) Sok sikert a cicusodhoz!
2011. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindent jól csinálsz, én is így csináltam mikor befogadtunk egy csontsovány szocializálatlan kis kandúrt :)

Nem tudom felfogni "emberek" miket képesek művelni :(

Sok boldog évet kívánok nektek együtt :)

Mutatsz képet a cicusról? biztos nagyon ari^^

2011. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat megtettétek: féregtelenítés, megfelelő táplálék. Amennyiben elviszed orvoshoz, úgy előtte ajánlatos elvégeztetni egy vértesztet, hogy nincs-e valami vírusos betegsége.

A további teendőd pedig az lenne, hogy sokat szeretgesd és játsz vele, hogy boldog és kiegyensúlyozott cica lehessen belőle. Kb. féléves korában ajánlott az ivartalanítás.

2011. nov. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A saját cicám történetét írom le, ezek a tapasztalataim:)

De ha rendesen eszik, annyira nagy gáz nem lehet..

Az enyém (félfajtatiszta main coon) úgy jött, hogy a mama valahogy kiszökött,mire rájöttek,hogy vemhes,addigra meg is születtek a keverék kölykök.1 hónaposak sem voltak,mikor el akarták őket altatni,mert így nem kellettek,hozzánk az állatorvostól kerültek.Bántották őket, éheztek,férgesek voltak.Nem sokat törődhettek velük.(Ervinke lehetett a leggyengébb és hát ahogy lenni szokott,az erősebbek elverték a kajától). Komoly bélgyulladása volt,szörnyen nézett ki.Nagyon félt az embertől, a hangos szótól is.Valószínűleg,amiért ilyen kis nyeszlett volt,bánthatták.Nem egy ilyen tapasztalatunk van:(De két nap múlva hálásan dorombolt még a szuriknál is. Állatorvosnál volt,tizenpár szurit kapott, mire rendbejött, de sokáig nem is evett,mikor nagyon beteg valamelyik és ráadásul pici,nem tudja megenni a száraztápot.Kefírrel kevert májkrémmel vesszük rá,hogy egyen és aztán egy ideig jó minőségű pástétomot,vagy konzervet kap,mert muszáj,hogy összeszedje magát.Próbálkozunk mindíg a beáztatott kölyöktáppal,de Ervinkénél nem jött be,úgyhogy mese nem volt.Majd szép lassan egyre kevesebb a konzerv,de időnként a nagyok is kapnak kis mennyiséget.

De az állatorvos a titka, az én kis drágámat a halál elől mentették meg. :(

Remélem tudtam segíteni:)

2011. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egri Állatok Nevében Egyesülettől fogadtam örökbe, ezt nekem ők írták:)
2011. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat :) A cica egy tünemény,egy hét telt el,de már most hihetetlen sokat szocializálódott,bujik, dorombol, játszik. Hízni még nem hizott tul sokat,de igyekszem e téren is rendbe hozni. aztán ha megnő jöhet az ivartalanítás. Nekem minden állatkám, két macsek és a kutyus is ivartalanított, nem szaporítok feleslegesen!!
2011. nov. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!