Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cicát vegyek?

Milyen cicát vegyek?

Figyelt kérdés

Cicát szeretnék itthonra a házba (családi ház) Milyen macskafajta amelyik nem annyira hullajtja a szőrét (nem akarok kopaszmacskát)


Fiú vagy lány macskát vegyek?


2011. nov. 30. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sima házimacska. AZ enm hullajtja annyira. Semmivel sem rosszabb mint egy fajtatiszta himalájai cica.
2011. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én is bent tartom amacskám. A sima házi macska legjobb nagyon csekéj mennyiségben hullik csak a szőre. És a nőstény jobb. A kandurnál elő fordulhat hogy valamit megjelöl a házban. Az egyik ismerősömnél ezt a számítógéppel tette.
2011. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, de ivartalanítsd, hacsak nem akarsz szaporulatot. Oltás sem árt neki, főleg, ha kertbe is kimegy. (A veszettség pl. macskáknál gyakoribb, mint a kutyáknál, és a macskanátha is hamar elviszi őket, ha nincsenek beoltva.)


Rövidszörűeket ajánlok, ha nem akarsz velük sokat foglalkozni.


pl.


- brit és európai röviszörű macska (nagyon szép jószág!, különönsen a Tabby)

- amerikai rövidszörű.


Mindegyik ideális házimacskának, mert nagyon kevés szőrápolást igényel.


Nagyon szép cica a Kartauzi, a japán Bobtail.

Ha szereted az egzotikus jószágokat, akkor a Scottish Fold is kedves jószág, csak elsőre kicsit furcsa, a pofija és a fülei miatt.:)


Az abesszínai macsek gyönyörű, és vele is keveset kell foglalkozni, mármint szőrápolással.


Az egyiptomi Mau meseszép, az egyik kedvencem. :)

Aztán van az orosz kék macska és még sokan mások.


Érdemes vásárlás előtt belépni a könyvesboltba vagy a könyvtárba és a Macskák vagy Macskafajok vagy hasonló könyveket végiglapozgatni, ahol az egyes fajok külön fel vannak sorolva. A rövidszörűeket keresd, és a macskák jellemzése mellett ott van általában egy piktogram az ápolásról is (az én könyvemben 1-2-3 vagy 4 hajkefe jelzi, hogy mennyit kell vele törődni.).

2011. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Házi macskát, de nehogy pénzt adj érte, mikor ingyen is kapsz akármennyit. Tavasszal-nyár elején kezdődik a "szezon". A szőrét nem hullajtja csak amikor vedlik pár hétig, ráadásul nem muszáj a szobában tartani, jól elvan az udvaron is.

A fiú macskát azért javaslom mert egyszerűbb ivartalanítani, ami viszont kívánatos lenne, ne szaporítsd te is a felesleges kismacskákat.

2011. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Annyi menhelyi macska várja a szerető gazdit. Ők is ugyanannyira szerethetőek, mint a többi macska. A választék is nagyon bőséges. Vagy rengeteg helyen adnak ajándékba cicákat. Ők sem rosszabbak a többinél.


Ami az ivartalanítást illeti, nálunk nem divat, ezért is van 22 macskám. Mindet imádom, és soha nem válnék meg tőlük. A kutyákkal is megvannak. Az állatorvosunk szerint viszont az ivartalanított cicák nem mászkálnak el, szóval van jó oldala is.

2011. dec. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na meg azért is van annyi, mert előfordult már, hogy valaki előttünk, vagy a környékünkön kidobott egy kismacskát. Idén apukám talált egyet egy zsákban. Nem volt szíve ott hagyni, és hiába van már elég cicánk, eggyel több vagy kevesebb már meg se kottyan. Szerencsére van mivel etetni, hely is van, és az állatorvosi költségeket is tudjuk finanszírozni.
2011. dec. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Mindegy milyet, csak ivartalníttasd.


Ezekkel a babonákkal meg, hogy egyes fajták szőre nem hullik annyira vigyázz! Nekem van egy sziámim, állítólag alig hullik a szőre és rövid is így még kevésbé észrevehető. A valóság az, hogy mindenen ott van, időnként nagyon durván beindul pl. évszakváltáskor, hiába benti, ráadásul olyan selymes, hogy alig tudom takarítani is száll is, mint az isten verése, legszívesebben megborotválnám. A házim szőre nem is zavaró. Hullik, de kezelhető normálisan és jobban takarítható. A sziáminak a nagyon finom szőrével ráadásul még furminátor is alig boldogul alig szed ki, utána is száll ahogy simogatom. És nem valami "hulladék" sziámim van, nagyon jó vonalból jött rendes törzskönyves macska mégsem igaz, amit olvasni lehet róla.

2011. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

lol, legszívesebben megborotválnád :D

nekem Main Coon-om van, annak legalább hosszabb és könnyebben össze lehet szedni meg leggyakrabban összeáll csomókba így csak fel kell szedni, annyira nem vészes a ruháimon, pedig gyakran ölelgetem :)

2011. dec. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fox7Day válasza:

bengáli macska rövidszőrű.


részletek: [link]

2011. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!