Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szokassak össze egy...

Hogy szokassak össze egy felnőtt és egy kölyökcicát?

Figyelt kérdés

A két cica története a következő.

A felnőtt cica,Gini már 2 és fél éve van nálunk.Lakásban tartottuk kezdettől fogva.Másfél hete elszökött.Többször is kiment már az udvarra,de a leghosszabb idő,amit kint töltött,1 éjszaka volt.

Nagyon szeretjük a cicákat,vártuk haza Ginit,hirdetést tettünk ki,de semmi.Senki nem látta.

5 napra rá,hogy eltűnt,magunkhoz vettünk egy kölyökcicát,ő kb. 3 hónapos.

Mindketten nőstények.

4 napra azután,hogy a pici (Sisy névre hallgat)hozzánk került,Gini hazajött.Valaki befoghatta,és csak most tudott hazaszökni.Látszik rajta,hogy etették,mert nem fogyott le.

A pici barátkozna vele,de Gini fúj,morog rá.Félti a terratóriumát,ami több mint 2 évig csak az övé volt.

Egyik cicától sem szeretnénk megválni,de nem tudjuk,hogy barátkoztassuk őket össze.

Ha valaki tud tanácsot adni vagy volt már hasonló helyzetben,megköszönöm.


2011. dec. 1. 08:21
 1/5 tekike99 ***** válasza:
a cicák öntörvényű állatok, túl sokat nem tudsz tenni, az idő megoldja. az én 5 éves cicám egy francia bulldog kiskutyával is összeszokott, csak úgy magától. előbb-utóbb elfogadja, hogy már nem csak az övé a lakás :)
2011. dec. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Tekike99!


Köszönöm a gyors választ.Azt tudom,tapasztaltam,hogy mennyire öntörvényű állatok a cicák.Csak remélni merem,hogy ez az öntörvényűség egyik cicánkban sem tesz kárt.Még nem bántották egymást,csak a nagy morog és fúj a kicsire.Most épp mindkettő alszik,egy szobában ugyan,de távol egymástól.Mindenesetre valahol már az is előrelépés,hogy el mertek aludni,miközben látják egymást:-)

2011. dec. 1. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kinti cicáim vannak és már 3 hónapja itt van egy kiskandúrka (kb 9 hónapos, nemrég ivartalaníttattuk), és a másfél éves nőstéy (ivartalanított) cicám még mindig nem fogadta el, ugyan jobb a helyzet mint korábban de még mindig kergeti és néha morog rá, a kicsi meg próbál visszakergetni de tart is tőle...

Etetésnél jól megvannak 1 tálból is szoktak enni, azt javaslom, hogy etesd őket egyszerre elösször mondjuk 1 méterre egymástól, majd mindig egyre közelebb.

Próbáld őket 1szerre simizni, és ne törődj egyikkel se többet mint a másikkal.

2011. dec. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Ma három napja,hogy együtt van a két cicalány.Az etetésnél nálunk sincs gond,egymás mellett esznek,olyankor nem törődnek egymással,csak a kajával.A kicsi mohóbban eszik,hamarabb befejezi,mint a nagy.Olyankor próbál lopni a nagytól,de Gini nem hagyja.

Mindkettővel egyformán foglalkozunk,ugyanannyi simogatást,szeretetet kapnak.

Egyik sincs ivartalanítva,a nagyot tervezzük,de nem tudom,hogy hogy jött haza.Másfél hét után lehet,hogy vemhes.Viszont azt hallottam,hogy ivartalanított cicák könnyebben fogadják el egymást.

Sok örömöt kívánok Neked a cicáidban,és azt,hogy ők is teljesen fogadják el egymást!

2011. dec. 3. 08:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm, én is minden jót kívánk Nektek! :)

Igen, állítólag az ivartalanított cicák jobban összeszoknak, de szerintem ez inkább természettől függ...

Ha szeretnéd ivartalaníttatni akkor a terhesség elején még lehet!

2011. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!